Wpis z mikrobloga

Kocham nasz kraj tak bardzo:

przez ostatnie 3 lata codziennie dojeżdżałem do Wrocławia do liceum (50km w jedną stronę) i co miesiąc kupowałem bilet miesięczny na wszystkie pociągi (Regio i TLK, na Interregio bilet się nie łapał, przez co były 3-4 pociągi w ciągu doby którymi nie mogłem jechać BO TAK, ani nie były one szybsze ani nic, tylko nazwa ale #!$%@?, niech im bedzie). Bilet tylko na Regio kosztował 112zł, ale ja często jeździłem pośpiechami więc dodatkowe 50zł za TLK mnie nie zbawiało. Na początku pierwszej klasy płaciłem 148zł, pod koniec trzeciej już 162. No i zdałem pięknie maturkę, poszedłem na studia, zacząłem kupować znów bilety, cena na legitymacje studencką 157zł, bez dramatów.

No i przechodzimy do źródła mej frustracji:

"Dolnośląski Zakład Przewozów Regionalnych informuje, iż od dnia 15 listopada br. w pociągach REGIO nie będą honorowane bilety odcinkowe imienne (tygodniowe, miesięczne i kwartalne - normalne i ulgowe), wydane na przejazd pociągami TLK, uruchamianymi przez spółkę PKP Intercity S.A."

http://www.przewozyregionalne.pl/zaprzestanie-honorowania-biletow-na-pociagi-tlk-w-pociagach-regio

I o co chodzi? o to, że teraz płacę albo 112zł TYLKO za Regio, i nie mogę jeździć pośpiesznymi z czego wynika że często będę musiał albo przyjeżdżać na uczelnię kilka godzin szybciej, albo czekać na pociąg do domu kilka godzin, lub kupić osobno bilet na Regio i osobno na TLK, a przyjemność taka kosztuje 68zł w jedną stronę. Czyli w sumie za to samo zamiast 157zł bym płacił 250zł. I nie jest to spowodowane żadnymi ważnymi powodami, po prostu spółki się nie dogadały. Biurokracja która zmarnuje tysiącom ludzi kupę czasu albo pieniędzy bez żadnego powodu.

W tym kraju chyba nigdy nie będzie normalnie, bo nawet to co dobrze działa jest rozpieprzane jak tylko się da.

#pkp #mojkrajtakipiekny #polska #polskiekolejepanstwowe #gorzkiezale ##!$%@?
JamesikR - Kocham nasz kraj tak bardzo:

przez ostatnie 3 lata codziennie dojeżdżałem...

źródło: comment_ck88YyCAfo4DoH6dGnjc8UIm4F7LCkqJ.jpg

Pobierz
  • 1