Wpis z mikrobloga

Zaczynam wkręcać się w rolki. Uprawiałem różne sporty w tym futbol amerykański i hokej na lodzie (amatorsko, to pierwsze w lidze ;) ). Wiem ile kosztuje sprzęt do tych sportów.

Ale nie wiem ile kosztuje dobry sprzęt do "rolek".

Na lodowisko kupno takich bauerów za 900 zł to już coś, najniższa półka, ale bauery (z półówkami).

Ktoś może mi doradzić ile powinienem wydać na rolki rekreacyjne, które jednak będę używał cały sezon. Bo tak rzuciłem okiem i widzę ceny od 300 (oczywiście to pomijamy) do 800 zł. Wiem, jak w każdy sporcie, można pewnie znaleźć rolki i za 10k.

Ale jaki zakres cenowy jest odpowiedni dla takiego porządnego sprzętu? Ile mam wydać na rolki (a mogę coś tam rzucić) żeby wiedzieć, że kupiłem dobry, fajny sprzęt?

Dzięki za pomoc, już na tagu #rolki dostałem 2 konkretne odpowiedzi, więc liczę, że pomożecie :)

#rolki #sport
  • 7
@OnKujajor91: Solidne skorupowe rolki od sensownych firm w stylu Rollerblade / Powerslie / FR Skates upolujesz od ~ 800, jak poszukasz promocji to może i taniej, ale trzeba mieć szczęście.

Taniej można też miękkie nieskorupowe rolki fitnessowe upolować, ale jeśli masz jakieś zamiary ambitniejsze niż tylko sunąć jakkolwiek do przodu po gładkim asfalcie, to moim zdaniem słaby pomysł. W tzw. miękkim kapciu nawet zjechanie z krawężnika, czy schodków będzie upierdliwe (szczególnie
@ReeceWithouterpoon Da się kupić droższe rolki. Adapty są droższe, Igory bez promocji kosztują ponad 3k, FR SL i SL Sevwn chyba też 3.5k, a to tylko rolki do freeskate. Rolki do speed są często duuuzo droższe.

I referencyjne to raczej FR3, bo FRX mają jeszcze rzep.
@Vetinari: dla mnie ponad 3k pln to już sprzęt ponad highend, rolki dla entuzjastów, na speedzie się nie znam (i nie do końca go traktuję jako rolkarstwo).
Nie rozumiem ludzi którzy hejtują rzep, no chyba, że slalomowcy i ci którym się nie chce sznurówek wiązać. Rzep ma więcej plusów niż minusów według mnie.
@OnKujajor91: ja śmigam na Seba fr1 i mogę polecić. Teraz to będzie FR FR1, moje zaliczyły już bardzo dużo przypadkowych kopnięć w schody przy wbieganiu, różnych gleb i szlifów i nadal służą.