Wpis z mikrobloga

@looolbeka: zależy co padło, mógł to być ten układ scalony czy co to tam jest (na dole), albo jakiś z kondensatrów, ciężko powiedzieć po jednym zdjęciu, to trzeba by było posprawdzać gdzie jest przerwany obwód. Chociaż myślę że zasilacz powinien wytrzymać bo w końcu to nie jest duże napięcie
@Zgryd: mam, ale nie tu na miejscu, posta wrzucilem na goraco, zeby sie dowiedziec czy w ogole da sie i czy jest sens naprawy,

mam tez lutownice i w weekend bede mogl sie z tym pobawic, ale generalnie jestem laikiem :P
czy raczej smietnik i zakup nowego?


@looolbeka: to zależy ile to kosztowało. Jak poniżej 40zł, to taniej będzie kupić nowe, bo wysyłka części wyjdzie tyle co połowa nowego.

generalnie jestem laikiem :P


Zdecydowanie kup nowy.
co wiecej trzeba umiec, ze tak piszesz?


@looolbeka:
1. Sprawdzić co się grzeje po podłączeniu do zasilacza z ograniczeniem prądowym (pewnie go nie masz).
2. Sprawdzić diody, tranzystory, transile, rezystory, pomierzyć napięcia, może sprawdzić przebiegi w kluczowych punktach kontrolera przetwornicy.
3. Jeśli będzie trzeba to odtworzyć fragment schematu na podstawie PCB, żeby przeanalizować gdzie zaczyna się problem.

Potem zamawiasz podejrzane części. Dwie takie nieudane próby i na same przesyłki wydasz więcej
@zetisdead: wiem ze otagowalem "elektroda", ale bez przesady ze robisz z tego rocket science, ja rozumiem ze naprawa czegos takiego nie jest latwa samodzielnie bedac laikiem, ale dlatego wlasnie napisalem tutaj i z mala pomoca i wskazowkami nawet jesli chodzi o najprostsze rzeczy jak chocby pomiar ktory juz cos nam powie jest szansa ze sie to naprawi, jak ktos mi powie co i jak to pewnie sam pomiar potrwa 15 min,
ale bez przesady ze robisz z tego rocket science


@looolbeka: zrobiłem ci listę co po kolei sprawdzić, jeśli to według ciebie rocket science, to nie wróżę powodzenia, chyba że ktoś ci palcem pokaże gdzie jest usterka.
Niemniej życzę powodzenia.