Wpis z mikrobloga

Natomiast montowanie gazu w tym aucie...Hmmm, to jak kupić porshe z gazem, nissana 350 z z gazem, bmw z gazem.To Faux pas- Wśród użytkowników CLK będzie się "obciachowym". to jak kupić Sportowego konia i karmić go suszoną trawą i wodą albo mieć piękna dziewczynę i kupować jej sztuczne kwiaty lub podróbki z buticku.Jednym słowem może to i oszczędność ale nie wypada.


o starym mercu clk http://www.autocentrum.pl/spalanie/mercedes/clk/w208/

#tylkolpg #motoryzacja #samochody #gownoburza
  • 25
  • Odpowiedz
@nekti: coś w tym jest - ja nie do końca rozumiem (hmm, albo raczej rozumiem motywy, ale jest do dla mnie chore), po co ludzie wydają kasę na auto sportowe lub auto klasy wyższej i 'tną' na jakości części / oleju / serwisie i jeszcze robią gaz... jak kogoś nie stać na sensowne utrzymanie takiego auta to czy nie lepiej kupić tańsze / mniejsze / klasę niżej i nie mieć
  • Odpowiedz
@RageKage: To nie zawsze jest ból o koszty. Nawet jeśli byłoby mnie stać na utrzymanie powiedzmy Audi A6 C5 z 4.2 V8 na oryginalnych częściach i benzynie, to i tak bym go zagazował. Czemu? Czemu nie? Skoro mogę ograniczyć koszty to czemu miałbym tego nie robić? Niektórych właśnie dlatego często na dużo stać bo oszczędzają mimo, że teoretycznie by nie musieli ;)
  • Odpowiedz
Czemu? Czemu nie? Skoro mogę ograniczyć koszty to czemu miałbym tego nie robić? Niektórych właśnie dlatego często na dużo stać bo oszczędzają mimo, że teoretycznie by nie musieli ;)


@nepuwek: bo są rzeczy, na których nie warto oszczędzać IMO, gazowanie to zawsze jest jakaś ingerencja w oryginalny układ napędowy, zawsze to jest wzrost ryzyka awarii, zawsze to ryzyko utraty gwarancji...
  • Odpowiedz
ale miales kiedys auto na lpg czy powielasz stereotypy o poldkach na instalacji gaznikowej?


@nekti: miałem, a jakie stereotypy Twoim zdaniem powielam?

Jest to ingerencja w fabryczny układ napędowy?
  • Odpowiedz
na pewno każdego martwi utrata gwarancji w W208 sprzed dekady.


@wysuszony: ale nie jest mowa o tylko W208 sprzed dekaty tylko ogólnie o drogich autach, w tym tych:

to jak kupić porshe z gazem, nissana 350 z z gazem, bmw z gazem.To Faux
  • Odpowiedz
911 czy BMW M5 nie kupuje się żeby oszczędzać :)


@RageKage: nie wiem skąd te błędne założenia. Można połączyć oszczędność z zakupem drogiego samochodu i to jest fakt. Dla niektórych to komfort psychiczny, a dla innych faktyczna oszczędność, dzięki której za X lat kupią sobie kolejny samochód.
  • Odpowiedz
a taki cebulak z gazem w Porsche ma Cibie i Twoje zdanie w dupie, bo przynajmniej ma Porsche z gazem,


@wysuszony: cool - tylko co z tego? tak można napisać w każdej dyskusji, że ktoś inny ma Twoje zdanie w dupie...

przecież tu o to chodzi żeby przedstawić swoje zdanie i podyskutować, wymienić argumenty / opinie, a nie ustalać czy cebulak ma nasze zdanie w dupie czy nie i od
  • Odpowiedz
@wysuszony: ale opinia to jest coś subiektywnego, nie musi być uargumentowana... argumentem przeciwko gazowi może być np. wzrost ryzyka awarii czy utrata gwarancji czy np. zmniejszenie bagażnika... argumentem za gazem może być np. niższe koszty podróży - i luzik

ale jak ktoś ma opinię, że zakładanie gazu to wieś to głupio się przywalać, że ta opinia jest kiepsko uargumentowana bo to kwestia jakiegoś poczucia estetyki, kwestia pewnych priorytetów w życia,
  • Odpowiedz