Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja prawie dwuletnia córka elegancko mówi nawet prostymi zdaniami - jak na swój wiek oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Za to starsza ponad czteroletnia jeszcze nic. Terapeuci mówią, że jest nadzieja i ja ją widzę - ale ciężko mi bo mówią też, że niektóre dzieci mogą nigdy nie mówić :(
Od jakiegoś czasu chodzi do specjalnego przedszkola i cały czas widać postępy na różnych polach. Mam nadzieję, że z mową też ruszy to ma wtedy duże szanse na normalne życie.
BTW. to chore jak jest mało w polsce specjalnych przedszkoli i jak ciężko się dostać :(
#autyzm #rodzicielstwo #zalesie #polska

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6242056e9df1c36994525b0c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania córka w wieku 2 lat diagnoza głęboki autyzm. Poszła do normalnego przedszkola ale do grupy integracyjnej. W międzyczasie 3/4 razy w tygodniu zajęcie. Państwowe i prywatne. SI, logopeda itd. Pierwsze słowa zaczęła mówić w wieku 4 lat. Mowa pojawiła się pół roku później. Teraz chodzi do normalnej szkoły. Do 4 klasy. Ma swoje problemy. Jest bardzo wrażliwa itd ale dajemy radę. Także bądź dobrej nadziei.
WygadanaOrka: Do dupy. Czy tylko ja mam takiego pecha ze, ilekroc zatrudniam sie jako programista BE, to i tak ląduje 50/50 w JS. Ilekroc zaznaczam ze nie robie w legacy, to i tak brodze w tym gunwnie po uszy. W zeszlym roku zmienialem prace dobre 3 razy i juz nie mam sily. Niby na rozmowach technicznych wszystko super, dogadane a w rzeczywistosci znowu robie w jakiejs kuli blota. Tym razem wpadlem
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie chce Cię straszyć ale znam starsze dziecko, które nie mówi, a jak miało 4 lata to diagnoza była podobna. Jedyne co mogę zasugerować to nie czekajcie aż samo się odmieni tylko już teraz starajcie się o logopedów, specjalistów, dodatkowe zajęcia, bo jak będzie odstawać to nie pójdzie do szkoły ze swoim rocznikiem, a wtedy to już się ciągnie za dzieckiem całe życie.