Wpis z mikrobloga

W języku polskim mamy olbrzymią ilość synonimów, którymi nazywamy męskie i żeńskie organy płciowe.

Zastanawiam się, gdyby tak zsumować, dodając regionalizmy, mowę potoczną, więcej synonimów będzie miała "wagina" czy "penis"?

Może pora znaleźć rozwiązanie na to pytanie?

Bardzo was proszę, abyście pod tym postem podawali po jednym przykładzie synonimu dla słowa "wagina" (który liczymy jako słowo wyjściowe)

Powtarzające się słowa i odpowiedzi nie na temat będą przeze mnie usuwane.

#glupiewykopowezabawy #heheszki
J.....s - W języku polskim mamy olbrzymią ilość synonimów, którymi nazywamy męskie i ...

źródło: comment_1648468229q7YwPZw6WNi5nMdjti3KWe.jpg

Pobierz
  • 48
Okej, małe podsumowanie na teraz - pojawiły się określenia:

#!$%@?, dorotka, kaśka, kuciapa, pusia, psiocha - 6 zatwierdzonych

smutne oko i gabrycha do weryfikacji - ja o nich nie slyszalem, ale moze po prostu nie znam. Jak sądzicie?
Wstyd.
Dawniej babcia krzyczała do wnuczki jak wiatr podwiał sukienkę podczas dziecięcych zabaw, żeby zakryła wstyd. Stąd mówimy sromotna klęska, czyli wstydliwa.

Pochwa, jako termin czysto anatomiczny brzmi niemal wulgarnie, ale to przecież od tej pochwy, która miecz chowała. Dzisiaj byśmy mówili pokrowiec, etui albo case:D
Okej, małe podsumowanie nr 2 na teraz - pojawiły się określenia:

#!$%@?, dorotka, kaśka, kuciapa, pusia, psiocha, brzoskwinka, #!$%@?, muszelka - 9 zatwierdzonych

smutne oko, gabrycha i siuśka do weryfikacji - ja o nich nie slyszalem, ale moze po prostu nie znam. Jak sądzicie?