Wpis z mikrobloga

@xiv7: 10zł....

500+
5000 dla każdego dziecka w wieku przeszkolnym
zwolnienia z opłat
koszty administracyjne

Matematyka królową nauk i podstawą racjonalnego działania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sylben: Z nimi jest inny problem. Nie rozumieją kapitalizmu. Inaczej nie byliby socjalistami. W sumie co się dziwić skoro popierają flagowy program pisu. Nie rozumieją skali, nie rozumieją inflacji, w sumie to mało co rozumieją. Dlatego też często "komunikują" się takimi memami jak powyżej. Najprostszy i najbardziej prymitywny przekaz trafia właśnie do podatnych odbiorców.
kleopatrixx - @sylben: Z nimi jest inny problem. Nie rozumieją kapitalizmu. Inaczej n...
  • Odpowiedz
@xiv7: 367 mld to przychody podatkowe Polski, tak średnio 350 mld zł.
To oznacza że każdy z nas zapłaci średnio około 9000 tys rocznie.
Pomoc ma kosztować nas 5 mld rocznie na utrzymanie tego wszystkiego, co daje 1.4%
a to jest 128 zł w skali roku, dosłownie dycha miesięcznie. xddd
I to licząc to wszystko zakłądając że ukraińcy nie będą żadnych podatków płacić.
  • Odpowiedz
@fujiyama: i co policzyłeś? bo ja policzyłem i biorąc pod uwagę polaków dysponujących własnymi pieniędzmi (wiek 20+) to koszt 500+ dla pół miliona dzieci to ok 8zł miesięcznie na polaka, a to nie licząc dodatkowej pomocy finansowej z ue @BayzedMan
  • Odpowiedz
@xiv7: Dokładnie, pomoc dodatkowa z UE + podatki ukraińców i wyjdzie jeszcze że utrzymanie ukraińca w Polsce będzie tańsze niż polaka. xDDD
Oczywiście z dupy zakładam 5 mld, może być więcej może mniej, nie wiadomo.
  • Odpowiedz
@xiv7: to nie tak. Milion dzieci na 16m pracujących w Polsce. Rocznie 375zł.
Dla mnie to jest niewiele, ale dla ludzi co zarabiają 3-4K na rodzinę (matka+ojciec) mają dzieci etc?
A jak przyjedzie jeszcze 2 mln dzieci to najbiedniejsi ludzie mają dokładać do uchodźców pół swojej pensji bo tak?
Już pomijam fakt, że należałoby te pieniądze (jeśli wogóle) przeznaczyć na zbrojenia.
  • Odpowiedz
a to jest 128 zł w skali roku, dosłownie dycha miesięcznie. xddd


@BayzedMan: Hmm, czy Ty podzieliłeś przychody podatkowe przez sumę obywateli w kraju?
Otóż podatki płacą pracujący, z czego lepiej zarabiająca część płaci ich zdecydowaną większość... I tak, im kwotowy wyjdzie dużo.

Po drugie, doprawdy wystarczająco bulę, na górników, rolników, bombelki, emerytów i samotne matki. Nie potrzebuję jeszcze do tego Ukraińców.
  • Odpowiedz