Wpis z mikrobloga

Chciałem zainstalować automatyczny zamek Nuki, ale moja obecna wkładka nie ma chyba tego bezpiecznego sprzęgła. To znaczy, jak mam włożony klucz z jednej strony, to nie mogę otworzyć zamka z drugiej strony. Nie da się przekręcić drugiego klucza. Da rade coś z tym zrobić poza wymianą wkładki?

Poniżej moja obecna wkładka.

#homeassistant #inteligentnydom #smarthome #nuki #diy #majsterkowanie
Pobierz Jastrzi - Chciałem zainstalować automatyczny zamek Nuki, ale moja obecna wkładka nie ...
źródło: comment_1648459144Ij6N9skhMf3Y5PAltY8RZ4.jpg
  • 11
@Jastrzi: Nie znam się ale się wypowiem.
Ale zdaje się że większość wkładek, jeśli nie wszystkie ma właśnie taka budowę. Jak włożysz klucz z jednej strony, do końca i lekko obrócisz to klucz z drugiej strony nie może zostać włożony a tym bardziej przekręcony.
Ale zdaje się że większość wkładek, jeśli nie wszystkie ma właśnie taka budowę. Jak włożysz klucz z jednej strony, do końca i lekko obrócisz to klucz z drugiej strony nie może zostać włożony a tym bardziej przekręcony.


@Wiskoler_double: są wkładki z bezpiecznym sprzęgłem, tj. możesz obracać kluczem z jednej strony, nawet jeśli z drugiej jest włożony klucz.
@Jastrzi musisz wymienić wkładkę. Nie ryzykowałbym beż wymiany bo np rozładuje Ci się telefon albo braknie prądu czy internetu i nie wejdziesz do domu. Ja mam wkładkę właśnie ze sprzęgłem, na farta - kupiłem rok przed nuki i nawet nie myślałem o sprzęgle.
@nawri: OP nie odpowiedział, to może ty się pokusisz o odpowiedź bo mnie to ciekawi jako potencjalnego użytkownika takiego Nuki. Nuki jak rozumiem montujesz na zamku głównym. Dodatkowy zamek z wkładką z gałką od środka masz i świadomie zrezygnowałeś z jego używania, czy masz dwa takie urządzenia do obsługi obydwu zamków?
Bo jeśli macie zamki dodatkowe, a i tak je zamykacie, to wydawanie tego typu pieniędzy na de facto coś, co
@nawri: bardzo cenna uwaga, bo ryzyko wystąpienia któregokolwiek z tych zdarzeń jest bardzo duże.
@Drmscape2: nie wszystkie drzwi posiadają dodatkowy zamek, ale chętnie posłucham innych jak podeszli do tematu z dwoma zamkami.
@Drmscape2 w moich drzwiach mam jeden zamek, jak bym miał dwa to szczerze wątpię czy oba bym zamykał nawet jakbym nuki nie miał. No może przy wyjazdach urlopowych bym go użył. Ale bezpieczeństwo przez cały smart home uważam że jest wyższa bo ma kontraktony, piry i czujniki drgań plus kilka kamer i wrazie czego odrazu mam informacje na smalrtfone i np włączę tv głośniej plus kilka świateł i tel na policję.