Wpis z mikrobloga

ogólnie to tak się nie robi


@sylben: Prosta sprawa: Ukraińcy powinni tak traktować jeńców wojennych jak ruska armia traktuje Ukraińskich cywilów.
  • Odpowiedz
@Blenderslaw: czytam różne ruskie paszkwile, żeby wyłapać to co próbują pchać do mainstreamu u nas. No i jak shitpostowali z dumą filmiki na których byli ukraińscy jeńcy to w komentach tylko:

"zabić ich, nie wy ich to oni was"
"dla neonazistów kula w łeb"
"tu trzeba drugi katyń"

było też parę modlitw przez ruskie baby za ukraińskimi żołnierzami ale to margines xD i parę komentów że to też ludzie ale szybko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Blenderslaw: Zbrodnie wojenne to zbrodnie wojenne bez względu na to, która strona je popełnia.

@mel0nik: zgadzam się w 100%, ale sęk w tym, że terroryści nie podlegają pod żadne konwencje, kolego ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
  • 0
@Conscribo Ukraińcy twierdzą, że tak ale to może być część wojny informacyjnej. Chociaż w sumie na wojnie gwałty są częste więc bardzo możliwe, że to prawda.
  • Odpowiedz
i tak sie ze mną w tym momencie nie zgodzisz bo podchodzisz do tego emocjonalnie. Jednak są różne konwencje i fakt jest taki że zabijanie jeńcow to zbrodnia wojenna.


@TurboDynamo:

A zabójstwo to zabójstwo? Kradzież to kradzież? To dlaczego są różne wyroki za te przestępstwa? Ba – widełki są naprawdę imponujące ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym, na tym nagraniu (które chyba wszyscy tutaj komentujemy) nie widzę
  • Odpowiedz
@kanciak12 Ja uważam ze broniący się może zrobić wszystko by się ocalić

@kanciak12 powinien mieć możliwość wyeliminowania agresora, żeby następny się zastanowil dwa razy, zanim kogoś napadnie. Nie ogarniam, jak można bronić agresora.
  • Odpowiedz
@kanciak12:
Niby tak ale nie do końca
Jeńców traktuje się względnie dobrze żeby nie zniechęcać wroga do poddania się, każdy będzie walczył zaciekłe jeśli wie że nie czeka go dobre przyjęcie.
No i takie zachowanie to woda na młyn wszystkich antyukrainskich onuc z Konfabulacji

Widziałem posty kilku wojowników z legionów cudzoziemskich walczacyxh w Ukrainie i każdy zdecydowanie potępiał takie zachowanie.

Ofc ja sobie mogę pisać bzdety na necie bo to nie
  • Odpowiedz