Wpis z mikrobloga

Macie może do polecenia jakieś polskojęzyczne książki do nauki francuskiego? Najlepiej dla dorosłych. Coś z Edgara/Pons się nada czy strata czasu?
Startuje w zasadzie od zera, a z językiem jestem osłuchany na tyle ile leciał w TVP Louis de Funès ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Słyszałem że podobno #duolingo nie jest aż tak bardzo złe właśnie przy francuskim (i hiszpańskim).

#francuski #jezykiobce #naukajezykow
  • 5
  • Odpowiedz
@Gavilar: Ja mam "Francuski nie gryzie" z Edgara, a zaraz mam dokupić jeszcze 365 Francuski na każdy dzień. Obie książki wydają się być ciekawe do nauki, szczególnie ta pierwsza powinna przypaść ci do gustu. Z podręczników, to jeszcze znam C'est parti - też całkiem fajna rzecz, choć to podręcznik szkolny i kosztuje sporo drożej niż te dwa pierwsze. Mnie Duolingo denerwuje osobiście, bo nie lubię uczyć się angielskiego a tym bardziej
  • Odpowiedz
@Gavilar: z polecanych
-Francuski na każdy dzień
-Francuski w tłumaczeniach — mój totalny faworty i top
-Grammaire/Conjugaison/Vocabulaire progressive du Francais - te są bardziej podręcznikowe (w poprzednich jest mniej tłumaczenia zasad), więc jeśli totalnie nie masz pojęcia to zaczęłabym od nich od najniższego poziomu
  • Odpowiedz