Wpis z mikrobloga

@WiktorekS: jaki przekret zrobilem ? to ze robie ze swoja własnoscia co chce ? kupil za swoje pieniadze akcje i sprzedaje swoje ... mowilem nie tykac mpaya .. czego nie rozumiesz dzbaneczniku ? kto CI wypral mozg.. mam prawo robic ze swoim majatkiem co chce i nic Ci do tego, jakies lewactwo sie mocno w głowach jak rak pleni
  • Odpowiedz
@rafalzaorski: to że nie wyszedleś pod nazwiskiem nie znaczy że nie zarobiłeś. Zresztą mogłeś nawet nie zarobić, bo nie o to chodzi. Chodzi o powoływanie się na wartości gdy grasz o kasę. Wizerunek spekulanta ktory ma być sptrytniejszy i innych "walić na kasę" nie jest spójny ze sprzedażą papieru bo "serduszko" chce sprzedać. Tylko tyle.
  • Odpowiedz
@micomak: "Wcześniej było ściemnianie z shortami na bba z nc. Jak go pytali jak shorty wziął bo na NC nie ma instrumentów, to powiedział, że u notariusza na umowę wziął ( ͡° ͜ʖ ͡°)"

Wiesz na czym polega krótka sprzedaż? Możemy się założyć o zmianę ceny dowolnej rzeczy, pietruszki w warzywniaku osiedlowym, i sporządzić umowę która będzie prawnie wiążąca. Trzeba tylko znaleźć drugą stronę zakładu. Short
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fatos: to znaczy, że nie rozróżniasz "krótkiej sprzedaży" akcji na giełdzie od zakładu, a to że ci zaorski tak powiedział? No cóż, gratuluję więc autorytetu i lepiej odrób lekcje albo zostań przy tej pietruszce i zakładach na niej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@micomak: Zakład o to że cena akcji lub dowolnego instrumentu spadnie :) Sprzedajesz drogo, kupujesz tanio. Czego nie rozumiesz? Że takie rzeczy można załatwić inaczej niż przez CFD? :D

Znajdujesz akcjonariuszy posiadających akcję. Pożyczasz akcję które sprzedajesz na rynku ząłóżmy za milion złotych, cena akcji spada, odkupujesz tą samą ilość akcji powiedzmy za 800k. Oddajesz akcje, zarobiłeś 200k. Notariusz jest potrzebny do sporządzenia i potwierdzenia umowy pożyczenia akcji oraz zobowiązania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fatos: słuchaj u notariusza można różne rzeczy robić w ramach przepisów prawa, tylko mylisz zakład z shortem. Pomijając już fakt szukania akcjonariusza, który świadomie straci na wartości akcji.
Bajki Zaorskiego są dla stawiających pierwsze kroki na giełdzie.
  • Odpowiedz
@micomak: Zawsze mnie fascynuje jak ludzie się wypowiadają nie mając pojęcia o czym mówią...oskarzasz @rafalzaorski o bajki a nie masz pojęcia o czym piszesz.

Nie można akcji pożyczyć według Ciebie sporządzając umowę u notariusza? Akcje można kupić, sprzedać, przekazać w spadku, ale pożyczyć nie można? Od kiedy? xd Jakiś przepis który tego zabrania? Papier wartościowy i jak najbardziej takie rzeczy się robi i jest to legalne. A samochód i pieniądze można pożyczyć? xd

zakład, bet - zakład z rynkiem, z życiem, z rzeczywistoscią. Ja mówię że spadnie, Ty mówisz że wzrośnie, rynek zweryfikuje. Co zrobił Michael Burry w 2008 roku shortując rynek nieruchomości? Bet o to że rynek nieruchomości się zawali. I miał rację. Czego tutaj
  • Odpowiedz
KRS: 0000907341, nieaktualne?


Ja tu tylko przyszedłem po kilku tygodniach sprawdzić czy @rafalzaorski: ogarnął już w radach nazdzorczych jakich spółek nadal zasiada ale widzę, że ani tu nie wyjaśnił, ani KRSu nie zaktualizował (jeżeli faktycznie nie zasiada).
  • Odpowiedz
@WiktorekS: Nie to że Zaora bronie ale widziałem ten fragment i z jego ust padały słowa w stylu "Kupuje mpay ale Wam zabraniam". Kupiłeś je na przekór( ͡° ͜ʖ ͡°)?
  • Odpowiedz