Wpis z mikrobloga

kminie nad kupnem konsoli(ostatnio miałem #ps4 i było super) i zastanawiam się między #xbox #xboxseriesx a #ps5
wiem, że takich tematów było dużo, ale większość z nich kończy się gównoburzą, więc tutaj poprosiłbym tylko obie strony o przedstawienie plusów i minusów swojej konsoli - każde sranie będę usuwać

z mojego przeszukania tematu myślę, że xbox ma sporą przewagę biorąc pod uwagę game passa. za te 5 dych miesięcznie można mieć masę gier, tym bardziej, że Microsoft nie stoi i ciągle wykupuje nowe firmy(jak Activision) i na pewno będzie forsować, żeby gry znalazły się na ich konsoli

z drugiej strony ekosystem playstation znam, grałem sporo na ps4 i podobało mi się. ma dużo fajniejsze, bardziej zbajerowane pady i z tego co czytam szybszy dysk. może to być odczuwalne przy większych tytułach, no ale jest dużo droższa i trzeba na nią nierzadko czekać.

damy radę zrobić kulturalną wymianę opinii?

#konsole #gry
  • 16
  • Odpowiedz
@Heemeyer: Co do tego gejpassa no to jednak warto pamiętać że to niby jest spoko ale dla niedzielnego gracza bo obiektywnie mówiąc to fajnych gier tam jest bardzo mało. Większość to po prostu jakieś crapowate indyki.
  • Odpowiedz
@Heemeyer ja uważam że ps jest krótszy, bo jest tam dużo tytułów i serii które są świetne i z chęcią bym ograł, natomiast w gamepasie kompletnie żadna gra mnie nie interesuje, coś tam ograłem pierwszy miesiąc jak kupiłem, teraz w ogóle nie mam gamepasa wykupionego od kilku miesięcy bo jest mi nie potrzebny.

Jak dla mnie musisz sobie przewartościować gry, bo sprzęt to w zasadzie drugorzędną sprawa, w końcu kupujesz po to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Heemeyer: ja mam series x. Na plus gierki że starszych konsol. Gejpass. No i można kupić po katalogowej cenie. Z minusów mało gier na olxie w Polsce głównie xboxowcy korzystają z gejpassa.

Ostatnio chciałem dokupić ps5 ale dostępność i ceny póki co mnie zniechęciły
  • Odpowiedz
@Heemeyer: jesli ograles gierki z ps4, to na ps5 nie ma prawie nowych exow (2-3 z tego co kojarze).

Natomiast co do xboxa:
- gamepass na 3 lata w przod kosztuje ~10 zl /miesiac

Jak dla mnie jesli nie zalezy Ci na exach od sony (albo nie sa w Twoim guscie albo nie masz ochoty placic 350zl za gierke) to xbox jest lepszym wyborem. Imo lepszy wyglad, lepsza kultura pracy (podobno),
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Heemeyer: Imho w skrócie:
PS5
Lepsze gry ekskluzywne
Lepszy Pad, który posiada rozszerzone wibracje i adaptacyjne spusty.

XSX
Świetny abonament game pass
Wsteczna kompatybilność z poprzednimi konsolami Xbox, oraz wsteczna kompatybilność z innymi konsolami, takimi jak np psx, ps2, wii (wymaga to trybu deweloperskiego lub ogarnięcia whitelisted na discordzie)
  • Odpowiedz
Z minusów mało gier na olxie w Polsce głównie xboxowcy korzystają z gejpassa.


@RdestowyKsiaze: Wnioski z czeluści anusa. Klockarze mając możliwość zakupu taniej cyfry w keyshopach i innych regionach nie mają w zwyczaju obstawiać się pudełkami.

s0niarstwo nie ma tego luksusu i jest skazane na kosmiczne ceny w sklepie s0ny lub kupno gry na płycie, przejście w weekend i odsprzedaż, żeby mamełe się nie kapnęła iż gdzieś zniknęły 3 stówy z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Heemeyer: gamepass był fajny jak był po 4 zł. Sukcesywnie drożeje. Większość gier poza Forza i MSFS to starocie lub średniaki, a roczny koszt to koło 550zl. Można kombinować z kuponami, ale nie wiadomo jak długo to podziała. Gry też wypadają jak filmy z netflixa, więc póki nie kupisz czegoś na własność, to się nie przyzwyczajaj.
  • Odpowiedz
@Heemeyer: co tu można powiedzieć, temat przeruchany doszczętnie

- xbox tańszy i łatwiej kupić na ten moment
- gejpass
- kontroler z niesymetrycznymi analogami
- idzie przycebulić nieźle na grach
- wsteczna kompatybilność

- ps5 droższe, ciężej kupić, i jak już to bundle
- exclusivy
- kontroler z symetrycznymi analogami. I napchanymi w niego śmieciami. Haptyka, touchpad i te REWOLUCYJNE wibracje #nikogo oprócz cheerleaderek Sony.
- droższe gry ogółem, ale to
  • Odpowiedz
@Heemeyer: Game Pass jest świetny do bardziej casualowego grania imo - zawsze coś dowiozą w miesiącu (do tego z przeróżnych gatunków, w tym sporo indyków) i nie można się nudzić. Jeśli jesteś bardziej wybredny/świadomy swoich preferencji i chcesz sam sobie wybrać w co pograć to już niekoniecznie się sprawdzi i może też prowadzić do "patologii" uruchamiania dziesiątków/setek gier na kilkanaście-dziesiąt minut.

Mnie bardziej odpowiada jednak ekosystem Sony - bardziej odpowiadają mi
  • Odpowiedz
  • 3
@Asterling zdecydujcie się wreszcie. Raz mówicie, że Xbox jest dobry dla niedzielnego gracza, raz, że dla tryhardow, którzy siedzą cały czas na konsoli. Może w związku z tym jest dobry dla obydwu typów gracza? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Heemeyer: jeśli miałeś ps4, a nie masz innej maszyny do grania, na przykład peceta, to wzięłabym na Twoim miejscu Xboksa. Ograsz sobie sporo dobrych tytułów z Game Passa, a na plejke za bardzo nie ma w co teraz grać, jeśli tytuły z czwórki masz już ograne.
  • Odpowiedz