Wpis z mikrobloga

Cześć,

jakie polecilibyście chłodzenie do i5-12600K, żeby była możliwość overclockowania? Z tego co wyczytałem w necie wolałbym chłodzenie powietrzne zamiast wodnego, bo jest mniej awaryjne ze względu na brak ubytków w cieczy chłodzącej i problemów z pompką.
Nada się Silentium PC Fortis 3?

#komputery #pcmasterrace
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to są mity, ale jak sobie chcesz.


@gomjeden: Możliwe, że masz rację - nigdzie nie znalazłem potwierdzenia. Faktem jednak jest, że ruchomych elementów więcej ma AiO.

Jestem człowiekiem, który zagląda do wnętrza obudowy raz na kilka lat, więc powietrzne będzie dla mnie wygodniejsze tak sądzę.

Dzięki za propozycje tej 5, sprawdzę co i jak ;)
  • Odpowiedz
@FrozenBrainsTellNoTales: mimo wszystko mógłbyś rozważyć zakup AIO, zwłaszcza że planujesz podkręcanie. Zawsze warto mieć zapas "mocy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tu recenzja Arctic Cooling Liquid Freezer II 240 - niekwestionowanego lidera w swojej klasie, z sześcioletnią gwarancją:
gomjeden - @FrozenBrainsTellNoTales: mimo wszystko mógłbyś rozważyć zakup AIO, zwłasz...
  • Odpowiedz
@FrozenBrainsTellNoTales: zasadniczo pobieżnie kiedyś OC pozwalało wycisnąć z procka np. 40% więcej. Teraz 5-10%, a temperatury i pobór mocy rosną nieproporcjonalnie bardziej.

Mój Ryzen 5 3600 przy próbie OC do 4,1GHz na wszystkich rdzeniach oznacza temperaturę w okolicach 90 stopni (mowa o benchmarkach). Bez OC, automatycznie potrafi podbić częstotliwość do 3,9-4 GHz - a temperatura nie przekracza 60. OC w tym przypadku to sztuka dla sztuki.
  • Odpowiedz
@kilo_wody_pod_stopa: ja jestem fanem serii battlefield i tam zawsze najsłabszym punktem był procesor, który musiał liczyć fizykę wszystkich zniszczeń na mapie. Boję się, że złoże sobie nowego kompa, który nie da mi frajdy z grania przez to, że co chwile redukuje moc obliczeniową na korzyść ceny. Na początku chciałem i712700k, później i5 12600k, teraz wychodzi na to, że i5 12400 będzie dobre do gier...
  • Odpowiedz