Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wczoraj mialem operacje przegrody i po wybudzeniu zauwazylem bolesnosc zebow(2 gorne jedynki). Pogooglowalem i wychodzi, ze to czeste powiklanie przy podwazaniu laryngoskopu o gorne siekacze podczas intubacji(co moze byc bledem med). Zglosilem od razu po wybudzeniu to ale powiedziano mi ze to normalne. Minelo juz 18h od operacji a dziwne uczucie przy naciskaniu zebow dolnych o gorne wciaz jest...
Przejdzie czy znow zawracac d... na obchodzie?

#intubacja #laryngoskop #operacja #przegrodanosowa #stomatologia #anestezjologia
  • 25
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fifeczek: znow uslyszalem, ze to normalne. Zostaje w szpitalu do wtorku rana to jak za 2dni nie minie to powiem ze to chyba jednak cos powazniejszego...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Poldek0000: 10lat odwlekalem, az nie zlapalem zeszla jesienia zapalenia zatok przynosowych, z ktorymi sie juz pol roku bujalem prawie. Na operacje czekalem 3tyg. sama operacja ok. Mam slabowidoczne zyly wiec wbijali w rozne miejsca welflon i za 3cim razem sie udalo. Po chwili usyszalem, ze leki leca. Max 1min i sufit zaczal mi latac do przodu i tylu jakis smalltalk 1-2zdania i obudzilem sie na sali wybudzeniowej z tamponada w nosie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@seniorwykopek: dodam, ze czuje sie obrzek i pieczenie jak przy feste katarze :) tamponade do pon musze miec, wiec jeszcze 2dni(nie wiem jak to wytrzymam) a we wtorek wypis. Chlopak na sali, z ktorym przebywam mial wczoraj zdejmowana a dzis mowi, ze nochal i tak zatkany mocno.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@seniorwykopek: od sierpnia do paz mialem zatkany nos naprzemiennie jedna dziurka raz druga. W paz poszedlem do ogolnego, ten dal skier na TK, wyszlo zap zatok. Dal antybiotyk. Nie pomoglo. W grudniu znow poszedlem dal skier do laryngologa. W styczniu poszedlem i dostalem skier do szpitala na oper. Tam koncem lutego mialem badania i tez potwierdzili przegrode + pomniejszenie malzowin. Wyznaczyli termin na 24 na dodatkowe badania i wywiad z anestozjologiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Generalnie gdyby nie ten problem z zatokami to dalej bym nie szedl na operacje pewnie mimo czestych przeziebien i silnej alergii
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fifeczek: @iNeedMany: a u was jak wygladala higiena nosa po wyjeciu tamponady? Ile dni i jak czesto musieliscie przeplukiwac nos? Czym to robiliscie? Takim pojemniczkiem ze jedna dziurka woda wlatije a druga wylatuje czy jak to bedzie wygladac?
  • Odpowiedz
@rluk 4 razy dziennie irigasinem, do tego antybiotyk w tabletach przez tydzień i smarowanie nosa ze dwa razy dziennie (nollix) przez długi czas ponad miesiąc.
  • Odpowiedz