Wpis z mikrobloga

@skitarii:

A tu były duże i mówili to wszyscy analitycy. Bukmacherzy to nie są wszechwiedzący bogowie.


"Wszyscy analitycy", jasne. Ciekawe niby jacy. Tak, USA to twierdziło - bo zapewne mieli info. Tylko co z tego jak nie było wiadomo czy rzeczywiście tak jest? USA spektakularnie się przeliczyło ostatnio
  • Odpowiedz
Piszę po prostu, że to żaden RiGCz, popierać coś co popiera w danej chwili większość.


nie, rigcz nie ma nic wspólnego z tym co popiera większość, to dwa odrębne tematy, możesz mieć pogląd mniejszości i może być on rigczowy i możesz mieć pogląd większości i może być on rigczowy. To tylko twój fikołek, żeby jechać po razemkach nieważne co zrobią.

RiGCzem to będzie, gdy emocje opadną i ludzie mniej się zaczną wojną przejmować, a Lewica będzie dalej zbrojenia popierać nawet wbrew elektoratowi.


Lewica
  • Odpowiedz
Widzę że kolega w mechanizmy rynkowe nie wierzy.


@Sinity: nie, po prostu nie jestem idiotą i wiem, że rynek nie jest wszechwiedzący, bo opiera się na ludziach, którzy są omylni.

Widać gówno wiesz o ekonomii, bo nauka tego, że rynek jest omylny i podatny na emocje tłumu to podstawa nauki ekonomii.
  • Odpowiedz
ŻADEN z liczących się podmiotów i instytucji na świecie poza wywiadem USA nie spodziewał się tego ataku bo nie miał żadnego sensu na co najlepszym dowodem jest to jak rosji #!$%@? idzie i jak bardzo przez niego cierpią.


@ShadyTalezz: tak? To po co państwa wydają miliardy na zbrojenia, skoro ataku miało nie być nawet na Ukrainę, bo jest nieopłacalny, a na NATO jest jeszcze bardziej nieopłacalny?

Jak ostatni dzban oceniasz to co myślą politycy i przywódcy po papce z gównomediów, a nie po tym co
  • Odpowiedz
@skitarii:

nie, po prostu nie jestem idiotą i wiem, że rynek nie jest wszechwiedzący, bo opiera się na ludziach, którzy są omylni.


Oczywiście że nie jest kuźwa wszechwiedzący. Ale ty twierdzisz że to było oczywiste i trzeba było być debilem by tego nie widzieć. Co jest niedorzeczne.

Więc, jaki jest twój genialny algorytm określania co się stanie? Słuchać Guru X Co Ma Na Pewno Rację Bo ....?
  • Odpowiedz
USA spektakularnie się przeliczyło ostatnio w Afganistanie


@Sinity: bo? Przeliczyli koszta, stwierdzili ze nie oplaca im sie, niech teraz Chiny i Iran się martwią wylęgarnia terrorystów:p

Tylko wykopki twierdzą ze to jakaś klęska była. Był to zwyczajny zimny, bezduszny biznes ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@skitarii:

tak? To po co państwa wydają miliardy na zbrojenia


przecież dosłownie w obliczu wojny takie niemcy totalnie zmieniły swoją politykę zbrojeniową i znacząco zwiększyły wydatki, do wojny bundeswera była totalnie niedofinansowana

nawet nie chcę mi się dalej urzerać z tobą, idź sobie żyj w przekonaniu w główce, że jesteś jakimś jasnowidzem i ekspertem i pucuj się na wykopie pod tagami #bekazlewactwa
  • Odpowiedz
Przeliczyli koszta, stwierdzili ze nie oplaca im sie


@Nabuhodozur: Trzymanie kilku tysięcy żołnierzy, poprzez państwo z 330M populacją, największą gospodarką świata, przemysłem wojskowym który i tak muszą trzymać by nie spaść z rowerka? By utrzymywać sobie państwo 40M ludzi bądź co bądź?

Ale ja nie to miałem nawet na myśli. Miałem na myśli to jak się ośmieszyli - jak wyglądał odwrót, jak info podawane publicznie okazało się groteskowo fałszywe w
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@skitarii: a skoro US Army jest skuteczna, to znaczy, że Polska armia też ma atomówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cóż to za argument koślawy z porównaniem ukraińskiej obrony terytorialnej do naszego WOT?
  • Odpowiedz
Oczywiście że nie jest kuźwa wszechwiedzący. Ale ty twierdzisz że to było oczywiste i trzeba było być debilem by tego nie widzieć. Co jest niedorzeczne.


@Sinity: co jest w tym niedorzecznego? Oczywiste było, że Rosja będzie chciała dokończyć Ukrainę. Wynikało to z tego jak się zbroiła, jak jakie przygotowania czyniła itd.

Nawet Ukraińcy to wiedzieli i jakimś trafem mimo dużej biedy wysilali się bardzo na wzmocnienie
  • Odpowiedz
@Nabuhodozur:

Anyway; to nie było żadne przeliczanie kosztów, tylko a) Biden miał od dawna personalnego #!$%@? by stamtąd wyjść, b) pewna smutnie duża subpopulacja USA to kompletni kretyni którzy dali sobie wcisnąć jakąś niedorzeczną ideolo o izolacjoniźmie. Na szczęście to już chyba za nami, bo to byłaby chyba najgłupsza samodesturkcja mocarstwa w historii.
  • Odpowiedz
przecież dosłownie w obliczu wojny takie niemcy totalnie zmieniły swoją politykę zbrojeniową i znacząco zwiększyły wydatki, do wojny bundeswera była totalnie niedofinansowana

nawet nie chcę mi się dalej urzerać z tobą, idź sobie żyj w przekonaniu w główce, że jesteś jakimś jasnowidzem i ekspertem i pucuj się na wykopie pod tagami #bekazlewactwa


@ShadyTalezz: no ale według twoich bredni państwa w ogóle powinny z wojska rezygnować. Niemcy przecież i tak wydawali miliardy na wojsko do tej pory, mimo że jak twierdzisz, wszystko mówiło że wojny nie będzie.

Czyli według ciebie wszystkimi państwami rządzą idioci, którzy co prawda nie wiedzieli, że może wybuchnąć wojna, ale z jakiegoś dziwnego powodu przepalają miliardy na przygotowania do
  • Odpowiedz
a skoro US Army jest skuteczna, to znaczy, że Polska armia też ma atomówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cóż to za argument koślawy z porównaniem ukraińskiej obrony terytorialnej do naszego WOT?


@aegispolis: co ty #!$%@? znowu? XD

Ukraina ma obronę terytorialną taką jak nasz WOT, a nawet
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@skitarii: no po prostu nie zrozumiałeś i dopowieziales. Cóż, oczekiwań wyższych nie miałem.

Skrytykowałem twoje porównywanie dwóch formacji o podobnym przeznaczeniu na podstawie sukcesów jednej z nich. Bo równie dobrze można by powiedzieć, że USA ma armię i my mamy armię, więc to taka sama siła.

Ale aż mi się przykro zrobiło że tak żeś się pogubił w tym poście xd
  • Odpowiedz
no po prostu nie zrozumiałeś i dopowieziales. Cóż, oczekiwań wyższych nie miałem.

Skrytykowałem twoje porównywanie dwóch formacji o podobnym przeznaczeniu na podstawie sukcesów jednej z nich. Bo równie dobrze można by powiedzieć, że USA ma armię i my mamy armię, więc to taka sama siła.


@aegispolis: czyli pokazujesz po prostu, że jesteś błaznem. Sukcesy obrony terytorialnej na Ukrainie wynikają wprost z tego, jak ta formacja wygląda. A nasz WOT wygląda praktycznie tak samo.

Zresztą, to jakim jesteś dzbanem w tym temacie i ogólnie można zobaczyć choćby po tym, że nawet konkretnych zarzutów wobec naszego WOT nie masz tylko jakieś debilne
  • Odpowiedz