Wpis z mikrobloga

Mirki, słyszeliście kiedyś żeby podpieprzyli komuś rower zabezpieczony bordo (szeklą)? Wiem, że jest stosunkowo prosty atak na nity, ale w praktyce złodzieje sobie z tym radzą? Pewnie, że ulock lepszy, ale teraz dostałem na urodziny większy MTB i musiałbym kupić duży ulock żeby złapać jednocześnie ramę i koło. Tak mi się bardzo nie będzie chciało tego wozić że poważnie się zastanawiam nad rozwiązaniem alternatywnym.

Rower za trochę ponad 2000 PLN jeśli to ma znaczenie, nie zamierzam go nigdzie przypinać na dłużej niż 3 godziny.
#rower
  • 4
@sargento: Jest taka opcja jeśli stwierdzę, że bordo jest jednak zbyt niepewne. Ale jest jeszcze kwestia przypinania - musiałbym kupić taki o średnicy minimum 15 cm żeby złapać ramę i koło jednocześnie (w optymalnym miejscu), a już się nauczyłem że ulock trochę ogranicza pole manewru.
@sargento: No właśnie. Też o tym myślę. Naprawdę są takie szmaty, które ukradną koło za 100 złotych? Bo równie dobrze siodełko mogą ukraść, na taki sam szybko-zaciskowy dynks jest mocowane. ( ͡° ʖ̯ ͡°)