Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki i Mirabelki, pracuje od jakiś 6 miesięcy w korpo, w sumie It ale nie programista, raczej wdrożenioweic. Czyli coś związanego z zbieraniem/analizą wymagań klienta, ustawianie produktu pod wymagania, pisanie jakiś zapytań w sql, modyfikacją kodu, testowanie. Ogólnie studiowałem wcześniej na polibudzie, ale kierunek mechaniczny. Przez pół studiów(bo dziennie studiowałem, a za coś trzeba było żyć) staże związane z kierunkiem, później po studiach podobne stanowisko przez 2lata u janusza ale już IT wdrożeniowec. Ogólnie teraz 9000brutto. Zastanawiam się nad dwiema rzeczami teraz:
1. Czy powinienem wołać o podwyżkę bo na początku kwietnia mam rozmowę z przełożonym i może będzie szansa? Argument od kwietnia znika mi część wypłaty bo kończę 26rok życia.
2. Jak dalej pokierować swoją karierę? Skupić się na devops, może specjalizacja na programowanie, a może dalej cisnąć w SQL i iść w jakieś bazydanych mocniej.
Wszystkie te opcje wyglądają na realne do osiągnięcia przeze mnie w ciągu najbliższych 3-5lat myślę.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #623cc06054b7abeceaddb15a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: Zacznij szukać innej pracy za większą kasę. Nawet jak nie będziesz tam chciał przechodzić to zawsze większa pozycja do powiedzenia Januszowi "nie ma zadowalającej podwyżki? No to elo!".

Możesz się też miło zaskoczyć, że w nowym miejscu kasa będzie o wiele większa na start niż byś uzbierał podwyżkami w obecnej firmie.
@AnonimoweMirkoWyznania: 1. Tak, przygotuj wyliczenie, ile będziesz miał de facto mniej kasy na blacie
2. Są jeszcze inne działki it, np. security czy architekt, ogarnianie infrastruktury. Poklikaj po ofertach pracy dużych korpo - banki, ubezpieczalnie, firmy, od których wynajmuje się ludzi z it (choćby JIT, jest tego kilka w PL), może tam znajdziesz inspiracje.