Wpis z mikrobloga

@Cierniostwor no spoko tylko ja w moim zakładzie dobrowolnie zrezygnowałem z tej ulgi, która ciągnęła moje wynagrodzenie w dół. Teraz nie mam ulgi, a dodatkowo mam obniżone podatki o 5%. To chyba nie mam na co narzekać, prawda?
@pastibox: a to nie jest tak, że z nieodliczalną składką masz realnie 26% podatku bodaj, ale dodali ulgę dla klasy średniej, która to miała zbić, więc teraz kasują ulgę i obniżają pierwszy próg do 12% więc realnie nadal będzie 21% wraz ze składką czyli nadal więcej niż przed ładem @zapp12345:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pastibox: jak jeszcze pół temu opłacało mi się chodzić do pracy w weekendy pomimo odległości to teraz wolę na lewo iść komuś pomalować pokój czy zagipsować dziure w ścianie. Bezpieczniej, ta sama kasa, zaoszczędzone paliwo
Czym ten spadek dochodów będą chcieli zastąpić?


@pastibox: Na dobrą sprawę nie będzie to realna obniżka o 5%, bo odpadnie ulga dla klasy średniej.

No ale ulga nie była jednakowa dla różnych dochodów, a podatek będzie taki sam. Więc pojawia się pytanie kto straci, a kto zyska?
@pastibox: celem PiS jest od zawsze ukrócenie fikania samorządów, bo to najbardziej ich boli, więc skoro nie uda im się ucinając im uprawnienia, to próbują zabierając kasę. Tak było przy PIT dla młodych, tak będzie i teraz. Samorządy powinno się bronić czymkolwiek się da, to jedyna szansa na obronę przed tym chorym rządem, jakiekolwiek patologie tam niekiedy nie występują.

Ogólnie wszelkie wspaniałe reformy opozycja powinna oglądać 20 razy, bo w większości