Wpis z mikrobloga

tak się zastanawiam przeglądając posty, czy tu wszyscy rozumieją rosyjski, albo czytają cyrylicę? Coś mnie zainteresuje i 1 na 5 znalezisk, to takie, gdzie nie ma tłumaczenia... to nie jest normalne... tagi taki bo one głównie informacji o wonie dotyczą #ukraina #wojna #rosja
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@nic_to jak jest mało tekstu np na obrazku to czytam grażdankę. Nauczyłem się cyrylicy juz lata temu i przydała się bardzo np jak byłem w Gruzji. Jak jest dłuższy tekst to translator.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nic_to: ludzie wykopują na podstawie tytułu i opisu znaleziska. Czasami nagranie nie ma nic wspólnego z opisem czy tytułem.
I żeby nie było - znam rosyjski pisany, mówiony i czytany.
  • Odpowiedz
@jakub-krzewicki: Nie preżywaj „gówno" miałem na myśli siłą wprowadzaną rusyfikację na terenach gdzie kacapy były. Nie mam nic do ludzi czy to Ukrainiec czy ktoś inny póki mnie szanuje tak jak ja jego.
  • Odpowiedz
@MaLong: Ta "siłą wprowadzona rusyfikacja" to było w mojej szkole czytanie cyrylicą pisemka z bajkami i komiksami pt. "Wesołe kartinki" ew. oglądanie Wilka i zająca plus trochę ćwiczeń gramatycznych coby rozumieć, co jest tam napisane. Za samą obecność dostawało się czwórkę, jak się trochę umiało - piątkę i można było sobie poprawić średnią. Polityki prawie w ogóle poza wprowadzeniem samych ruskich symboli państwowych, i po rosyjskim na zajęciach praktyczno-technicznych modelarstwem
  • Odpowiedz