Wpis z mikrobloga

no tak, ale on też nie ma prawa wymagać od reszty Europy pomocy. powinien być wdzięczny za to co dostaje a wciąż czytam że ciągle mu mało i mało


@GoldenJanusz: xDDDD nick zobowiązuje

Od 8 lat siedzieli tam szkoleniowcy NATO i wszyscy wiedzieli, że USA to sojusznik Ukrainy.
  • Odpowiedz
@QoTheGreat: no tak, ale on też nie ma prawa wymagać od reszty Europy pomocy. powinien być wdzięczny za to co dostaje a wciąż czytam że ciągle mu mało i mało


@GoldenJanusz: Jest zdesperowany, bo pelno karaluchow na ukraine przyjechLo. Niech se gada, krzywda sie nikomu nie dzieje od gadania
  • Odpowiedz
Ukraina nie ma wyboru. Bez NATO nie bedzie wolna. Stawiaja na jedna karte i ruszaja nasze sunienia. Jak dla mnie jak najbardziej uzasadniony szantaz emocjonalny z punktu widzenia racji stanu Ukrainy.
  • Odpowiedz
@GoldenJanusz: "Chłopu powoli zaczyna się już odklejać"

Odkleja i nie odkleja. Fakt jest taki, że nie są w NATO - tu racja. Tylko ja nie czaje po uj zachód szczuje UA wizją wstąpienia do NATO i UE klepiąc ich po plecach, zapewniając o wsparciu, odstawiając różne szopki po czym gdy UA składa wniosek o członkowsto UE to zachód się na nich wypina. (Podobnie jest zresztą jak chodzi o przystąpienie do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Utylizacja: nazwa OTAN jest równo znaczna, i jest używana zamiennie, ja preferuje mówić i pisać OTAN, bo przynajmniej jeżeli trafię na debila w jakiejś dyskusji to od razu widać czy wie o co chodzi lub nie ( _)

@TechnoMagos: takie to na siłę. OTAN w polskim czy angielskim internecie to się pojawia tylko jako tłumaczenie co to jest NATO. Ciężko znaleźć artykuł, w którym jest
  • Odpowiedz
ktoś tu zapomina że Finlandia nie jest w NATO. Szwecja także


@Rafaello91: ale są objęte kolektywną obrona wynikająca z Traktatu o Unii Europejskiej (art. 42(7) tegoż) - czyli odpowiednikiem art. 5 Traktatu północnoatlantyckiego (NATO). A przypominam, że w UE mamy mocarstwo atomowe - Francję

gwarancję słabsze, bo więcej zależy od w zasadzie od Francji która jest najsilniejszym militarnie państwem UE ale dalej jakąś obronę mają. Jeśli nie umrze proces wzmocnienia
  • Odpowiedz
@korpoRator: tłumaczyłem już wcześniej dlaczego używam OTAN, to absolutnie nie jest mój problem jeżeli ktoś inny nie używa nazwy OTAN, lub jej nie zna, sugerował bym tylko takiej osobie by ją poznała, a to, że media w polsce nie używają nazwy OTAN, tylko świadczy o tym, że nie przykładają się do pisania artykułów lub wiedzą, że ich czytelnicy nie wiedzą o innych nazwach sojuszu
  • Odpowiedz