Wpis z mikrobloga

@Sylar69: Normalnie jak już instalacje odpalisz, to przecież rury będą kumulować kurz po trochu. Kwestia co kilka lat je trzeba wyczyścić
  • Odpowiedz
Tez dziś układałem u Siebie , ale jakoś bardziej z głowa mam ta reku ułożona i nie było tyle #!$%@?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Tacom w każdym innym pokoju jest spoko, bo też idą po dwie czy trzy rury, tutaj jest pomieszczenie nad rekuperatorem i dlatego takie zagęszczenie. Układałem sam, w poniedziałek wchodzi hydraulik na podlogowke i trzeba gonić.
  • Odpowiedz
@Sylar69: jestem na tym samym etapie wiec zapytam jak robiłeś: rury od reku zostawiłeś tak jak na zdjeciu (odkryte) czy jeszcze czymś nakryles (Np warstwa piany)?
Drugie: rurki z woda (ciepła i zimna) miałeś na chudziaku czy w warstwie styro? Co dałeś między te rurki bo słyszałem np o piasku.
Trzecie: skrzynkie rozdzielcze od reku schowały Ci się w styropianie? Jeśli nie to je czymś zabezpieczała od góry? Staram się właśnie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Fudgehog rury od reku nakryłem jeszcze warstwa 2 cm styropianu na pianie.
Rurki od wody mam na chudziaku bo wszystko mam w kupie, nie ma dalekich odległości i nie mam cyrkulacji, więc strat ciepła dużych nie będzie, zapianowalem je i przykryłem następna warstwą styropianu
Na skrzynkach rozprężnych też zmieściło mi się 2 cm styropianu na pianie, skrzynki rozdzielcze natomiast mam w szachcie instalacyjnym schowane za ścianą więc na nich nic nie ma
  • Odpowiedz
@Sylar69: a to fajna grubość ze jeszcze 2cm na nie poszło. U mnie wg projektu by wyszło 0.5cm wiec nie chce mi się z tym pierniczyc, dlatego poszła u mnie sama piana na razie na reku.
A skrzynki mam w takim miejscu ze nie wiem co zrobić, czas chyba zadzwonić do peflexa o poradę.
  • Odpowiedz