Wpis z mikrobloga

Patrząc na niedawną zapowiedź Hogwarts Legacy i info, że kolejny Wiedźmin będzie w UE5 to myślę, że śmiało można obserwować produkcję Portkey Games, żeby obczaić jak sobie ten silnik radzi z walką i zaklęciami. Hogwarts Legacy nie podało, na której wersji Unreal Engine wyjdzie gra. Oczywiście development rozpoczął się na wersji 4, ale kto wie, czy nie przeportują tego na 5 - na reddicie pojawiło się info, że nie jest to aż tak skomplikowany proces i mogą to zrobić.

Z kolei myślę, że Epic miał jakieś prezentacje w rozmowach z CDPem i skoro się zdecydowali na Wiedźmina na tym silniku, to prawdopodobnie został wykonany spory development i można przypuszczać, że ten Hogwart może wyglądać całkiem imponująco ostatecznie.

6 września 2022 do sprzedaży ma trafić artbook Dziedzictwa Hogwartu jako bonus do gry, więc gra prawdopodobnie wyjdzie za około pół roku - choć obstawiam, że artbook będzie szybciej a gra w okolicy listopada przed świętami, żeby się załapać na prezenty dla dzieci. Jeśli Hogwart będzie dobry, to myślę, że można też wtedy być spokojniejszym jeśli chodzi o nowego Wiedźmina na UE5.

#hogwartslegacy #wiedzmin3 #wiedzmin #gry #unrealengine #harrypotter
  • 5
obserwować produkcję Portkey Games


@kaspe: tylko doprecyzuje, że Portkey Games to nie developer a label mający zrzeszać wszystkie nowe gry ze świata Pottera w tym Hogwarts Legacy od Avalanche Software czy gry mobilne od Niantic itd itp
@kaspe: fakt, nazwy są mylące ale wiesz, to że kiedyś byli własnością Disneya wcale nie oznacza że przy Hogwarts Legacy pracują te same osoby co przy Disney Infinity - tak samo to nie oznacza że takie osoby by się nie znały na swojej robocie