Wpis z mikrobloga

@Wyrewolwerowanyrewolwer: nie jest źle ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie to mam parę graveli/szos
- stalowy rower 2x7 klamki tourney są mega wygodne. Rower do męczenia się i budowania kondycji.
- gravel 3x8 Claris o dziwo mniej wygodne od tourneya - rower na dojazdy do pracy/zima/lasy/głupie pomysły
-szosa 2x10 klamki Apex najwygodniejszy rower - do maratonów jazdy po górach (kaseta 11-36)
- szosa 2x11 klamki Ultegra rower
  • 0
@Aczo: mi najbardziej brakuje płynnego stopniowania na podjazdach. Jadę swoje, sporo powyżej FTP i wtedy chce żeby było we względnie idealnej dla mnie kadencji bo inaczej go się wkurzam i mi moc spada. A czasami wystarcza takie zmiany z 10% na 7% żeby opłacało się zejść ząbek niżej, no a przy takim 2x8 nie będzie tak super
@Wyrewolwerowanyrewolwer: wsadziłbym jakieś 2x10, ale używane klamki Tiagry, GRX400, kaseta, łańcuch, pewnie korba - to się zrobi z 1,5k. A skoro jeździ, to sobie wolę jakiś obiektyw kupić xd

Rower miał być na chwilę, to kupiłem względnie tani( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przecież napęd 2x8 jeśli chodzi o ilość przełożeń i stopniowanie to może być praktycznie to samo co 1x11.


@bibsz: No tak samo kupa przecież xd

@Erus: Ale kto tu pisze o jeździe 1x11? Bo na pewno nie ja, ja jeżdżę na 2x11 z zakresami z tyłu w zależności od terenu.
I jaki przekos?

Ech, typowe mirko - nie macie do czego się dowalić to sobie wymyślacie że ktoś coś napisał
No tak samo kupa przecież xd


@Wyrewolwerowanyrewolwer:

troche nie rozumiem? zarzucasz ze napędy 2x8 maja kiepskie stopniowanie.
Pewnie tak - tyle ze współcześnie używane napędy (nawet z wysokiej półki) mogą mieć identyczne.
To wszystko przypominam w kontekście MTB-gravel.

przecież to jest to samo

11-13-15-17-19-21-25-28 + małą zębatka korby (mniej wiecej) - 32-36-42
co z grubsza odpowiada zakresowi kasety 11s w konfigu 11-42
@bibsz:

troche nie rozumiem? zarzucasz ze napędy 2x8 maja kiepskie stopniowanie.

Bo mają. I jak już przytaczasz liczby to odwołuj się do tematu, czyli do grup szosowych. Prawie nikt już nie jeździ na 3rz z przodu, standardem jest coś w okolicach 50x34 albo 52x36, ewentualnie 53x39 dla dużych chłopców.
I tak - w każdym z tych przełożeń które opisałeś jest skok o więcej niż jeden, efektywnie negując to co napisałem że