Wpis z mikrobloga

@bete: Polecenia trochę wyglądają jakbyś przez cały mecz chciał grać na totalny chaos. Masz świetnych technicznie zawodników i żadnej pozycji, która odpowiadałaby za rozegranie (oprócz lewego stopera). Ja bym tu zmniejszył tempo ze skrajnie wysokiego na wysokie, dodał grę krótkim podaniem (możesz np. skrzydłowym dać indywidualne polecenie żeby oni grali jednak bardziej bezpośrednio) i zmienił pomocnikom role na bardziej kreatywne, przynajmniej jednemu najbardziej wysuniętemu dał rolę WR albo najlepiej dał jednego
@bete: Mentalność daj pozytywną. Rozegranie po ziemi przy takiej grze skrzydłami to taki sobie pomysł. Dośrodkowania - mieszane. Tempo - niższe. Linię obrony i nacisku daj niżej. Wszystko też oczywiście zależy od pojedynczych umiejętności zawodników, ale z lewej strony trochę brakuje rozegrania.
@bocznica: No ustawiałem sobie radośnie tak jak mi się podobało na podstawie gegenpressu, ale faktycznie bez rozgrywającego może być ciężko. No i słabo szło, to się mądrzejszych pytam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@bete: pamiętaj Mirku, że mentalność drużyny warto uzależniać od formy oraz jakości bieżącego przeciwnika. Nie masz po co grać standardową mentalnością z ogórkami, bo Twoi zawodnicy będą osadzeni zbyt nisko i nie będą stwarzać sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji. Dodatkowo duży wpływ ma organizowanie zebrań w przypadku słabej formy zespołu.
W sumie Mircy fajnie wyczerpali temat, jak wdrożysz ich propozycje, to będzie miodzio ʕʔ
@bete: @saviola7:

Albo Lisa polakarnego i odgrywającego/wysuniętego napastnika, 4-4-2. Tymi 2 OP na flankach, możesz pokombinować z ich rolami, mnie się podobają skrzydłowi. No 2 OGP na środku...

To co pisze @Haramb3: - musisz z meczu na mecz zmieniać mentalność, wysokość linii defensywy (bo np grają piłki za plecy Twoich obrońców). Z ogórkami warto zwiększyć ilość roli Atak.

Ja lubię grać ofensywna/bardzo ofensywna nawet na gegenpress :)
@bete:
Jak chcesz grać na wrzutki to w zależności kim dysponujesz... Jak masz jakiegoś odgrywającego/wysokiego gościa, ja bym ustawił miękkie żeby zdążył się rozepchnąc, poprzestawiać obrońców, wydziergać szalik i skoczyć do piłki. Jak szybkich gości to może warto Szybkie centry i kąśliwe.

Może warto obrońcom bocznym ustawić atak/wsparcie, obieg od zewnątrz, a jednemu środkowemu pomocnikowi odbierającego piłkę i obrone... W 3 powinni dać se radę xD
standardową mentalnością


@Haramb3: Ja ostatnio zauważyłem, że więcej bramek strzelam grając właśnie standardową. Z ataku pozycyjnego nic nie wpada, a jak przeciwnik straci piłkę to łatwiej akcje stworzyć zanim się przegrupuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@saviola7: w FM21 zdarzało się (chociaż bardzo rzadko), że przestawienie na standardową potrafiło uratować mi punkty w meczach z porównywalnymi jakościowo przeciwnikami. Zwykle takie 60 minut niemocy i męczarni, potem zmiana na standardową, brama znikąd na wyrównanie i finalnie dowiezienie wyniku.
@bete: imho ta taktyka raczej na jakiś najmocniejszych rywali może działać - ale ze słabszymi bym ustawił krótsze granie piłką, zmiejszył tempo jeden, może trochę miej pressingu aby aż tak nie przemęczać zawodników, tj np linia nacisku i pressing o jeden w dół, ale za to pozytywną/ofensywną grę, no i wstawił może CR-W albo registę zamiast tego defensywnego pomocnika na obronie, obie te role grają dosyć fajnie i w ataku i