Wpis z mikrobloga

@JamKarzeu2: No dobra, przeczytałem teraz to pięknie zbudowane zdanie, tak żeby zrozumieć o co chodziło. Ale to i tak nie ma znaczenia. Nie musi nic wykazywać o prawdziwości czy słuszności Biblii, bo przekaz jest kierowany do ludzi przywiązanych do Biblii. Tak samo jakby kierował przekaz do fanów Boba Marleya, nie musiałby wykazywać że Bob Marley jest zajebisty, tylko opierałby się na cytatach z Boba Marleya.

Więc nie masz co się czepiać
@chce_blokowac_tagi: Tyle, że ja nie piszę o konkretnym filmiku, który @bitcoholic wrzucił, a o twórczości YouTubowej Bańki ogółem. Dyskutuje on z ateistami, a więc ludźmi spoza jego uniwersum, a jednak wciąż mówi w ten sam sposób, tak samo sypiąc takimi samymi założeniami jak z rękawa. Tak więc zgaduję, że ja również mogę być tym adresatem. Co więcej - byłem kiedyś z pewnością odbiorcą takich filmików. Byłem bardzo mocno wierzący i wtedy
@JamKarzeu2: Nie wiem, przyznaję że nie oglądałem tych filmików, do których się odnosisz, znam za to Bractwo świętego Piusa X i wiem tyle, że powinni teoretycznie być dobrze poinformowani na temat doktryny katolickiej. Także może taki charakter miały tam wypowiedzi - prezentować stanowisko kościoła w dyskusjach, albo po prostu zbijał ulubione argumenty młodocianych ateistów, typu dopatrywanie się sprzeczności w Biblii.

Jeśli zaś faktycznie dyskutuje z ateistami, w oparciu o niezachwianą wiarę
@bitcoholic: jak to jest że świat bez zła bie mógł istnieć ze względu na to że człowiek wtedy by nie mial wolnej woli, a zarazem istnieje świat w którym nie możemy latać, nie oddychać, musimy jeść i to już nie jest utratą wolnej woli? czyżby bóg nie był wszechmogący? Stworzenie świata bez grawitacji jest możliwe, stworzenie świata bez cierpienia także
A skąd pewność, że nie żyjemy w symulacji i wolna wola jest tylko iluzją?


@R187: Jest iluzją, bo wszechświat to stan materii + obowiązujące prawa fizyki. Możemy ich nie rozumieć, ale wszystko o czym myślimy jest zaprogramowaną reakcją naszych mózgów na jakieś bodźce. Nie jesteśmy w stanie objąć rozumem skomplikowania makrokosmosu i nie mamy możliwości deterministycznie przewidzieć swoich poczynań ze względu na niemal nieskończoną liczbę czynników, ale nie zmienia to tego,
@#!$%@?: Bóg stworzył takie a nie inne prawa fizyki i one obowiązują. W Raju nie było zła, cierpienia, chorób - one są następstwem buntu pierwszych ludzi. W przyszłym świecie też ich nie będzie dla zbawionych.