Wpis z mikrobloga

Całego wyścigu oglądać nie mogłem z powodów różnych, ale tyle co widziałem to emocji nie brakowało.

Sezon bardzo długi, więc wszystko możliwe, ale w obecnej sytuacji mamy piękny start Ferrari, a ich przyśpieszenie powodowało na pewno szeroki uśmiech wśród #tifosi, więc dzisiaj chodzą 10 cm wyżsi. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Falstart Red Bulla kazał wielu zastanawiać się po co sponsorowali ten team swoją akcją 333 puszki RB po sezonie, ale jak się okazuje za winę prawdopodobnie odpowiada część standaryzowana od tego sezonu i produkowana przez FIA i Magneti Marelli, co każe podejrzewać falę DNFów lub ta część gorzej współpracuje z produktem Red Bull Powertrains - tak wskazywałby fakt, że padłu 3 z 4 bolidów z ich silnikiem. Tak czy owak Max i Perez zasnęli wczoraj jak słodkie aniołki.
Dalej uśpiony kołysaniem Mercedes, który wydaje się być bardzo mocnym graczem ograniczonym przez morświnowanie - ciekawy aspekt czy uda się im z tym poradzić i w jak dużym stopniu.
Z bardzo dobrej strony pokazał się Haas pod przywództwem Kevina oraz Alfa dowodzona przez Bottasa, a w mojej opinii całkiem niezły debiut Zhou.
Jak się okazuje układ sił w kwestii silnika wywrócił się do góry nogami i obecnie to Ferrari dyktuje warunki, a patrząc po zespołach klienckich Mercedesa to próżno szukać tam optymizmu.

Na obecną chwilę układ sił oceniłbym następująco:
1. Ferrari
2. RBR - bardzo blisko
3. Mercedes - mimo wyraźnego deficytu to jednak nadal Mercedes
4. Haas/Alfa - Oba zespoły bazujące na silniku Ferrari to mówi samo za siebie.
5. Alpine/AT
6. Pozostałe bolidy z silnikami Merca - Williams, Aston i McLaren - w pomarańczowym teamie najwięcej optymizmu patrząc na FP1/2, ale najpierw muszą uporać się z problemami, które napotkali

Ocena subiektywna, a i pewnie trochę niepełna z racji niepełnego obrazu wyścigu. Do tego to dopiero pierwsze GP, a jak wiadomo tory wyścigowe są różne, mimo to póki co moc Ferrari budzi respekt w mojej ocenie.

Na początek Finish WIELKIEGO FERRARI


#f1postrace
#f1gpbahrain
#f1
A.....7 - Całego wyścigu oglądać nie mogłem z powodów różnych, ale tyle co widziałem ...
  • 22
  • Odpowiedz