Wpis z mikrobloga

Mój znajomy parę msc temu miał dziwną sytuację. Ruszył spod świateł - 1bieg, 2,3 i mniej więcej przy 4k obrotów nagle mu wywaliło kontrolkę świece żarowe. W tym momencie auto szarpło, spadło z obrotów i chodziło jakby na 3 gary. Chwile jeszcze tak jechał by stanąć w bezpiecznym miejscu. Zgasił silnik, zaraz ponownie odpalił i silnik chodził normalnie. Od tego czasu przejechał z 8k km i nie miał podobnej sytuacji. Chociaż mówi, że kilka razy miał tak, że auto potrafi lekko szarpnąć, jakby przez ułamek sek nie leciało paliwo. Wtryski dają o sobie znać? Auto nigdy nie było chipowane z tego co on wie. Był podpinany pod kompa i żadnych błędów.
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 10
  • Odpowiedz
@jason_bourne: Też tak miałem w focusie mk1, ja obstawiam problem z turbo. Niestety nie naprawiłem bo wywaliło mi wcześniej uszczelkę pod głowicą. Bardzo groźne, szczególnie przy wyprzedzaniu kolumny tirów na autostradzie- lepiej żeby mocy nie brakło.
  • Odpowiedz
@Nano22: nie możliwe, że po zaświeceniu bledu sterownika na zegarach (kontrolka świec żarowych), żeby nie było żadnego błędu w pamięci.
  • Odpowiedz