Wpis z mikrobloga

#gsm #android #telefony #smartfon #iphone

Czy jest ktoś kto przesiadał się z Androida na iphona? Z racji braku nowych małych smartphonów z androidem zacząłem rozważać iphona 12/13 mini. Najbliżej dobrych dla mnie wymiarów z androida jest ASUS ZenFone 8 choć jednak trochę większy niż iphona i mojego obecnego tel. Obecnie posiadam małą xperie XZ1 Compact g8441 i bardzo chciałbym coś podobne w wymiarach a nie wielkie patelenie.

No i teraz jest moje pytanie czy przesiadka z androida na iphona jest bolesna? Zaznacza, że nie posiadam żadnego sprzętu od appla. Czy to jest gra warta świeczki jeśli nie posiadam innych urządzeń z tego ekosystemu?
  • 18
@Variv: ja sie przesiadałem z jednego na drugi kilka razy. Tydzien-dwa i sie przyzwyczaisz. Mialem inne sprzety appla, obecnie mam tylko iphona. Synchronizacja jest spoko, ale znowu bez przesady. Jak nie grzebiesz jakos wybitnie duzo w ustawieniach/systemie to powinienes byc zadowolony
ja sie przesiadałem z jednego na drugi kilka razy. Tydzien-dwa i sie przyzwyczaisz. Mialem inne sprzety appla, obecnie mam tylko iphona. Synchronizacja jest spoko, ale znowu bez przesady. Jak nie grzebiesz jakos wybitnie duzo w ustawieniach/systemie to powinienes byc zadowolony


@MercedesBenizPolska: Mam głupie pytanie bo nie wiem czy to eksplozywne dla androida. Jeśli odpale apkę Youtuba na iphonie to mogę kliknąć aby odtworzyć to co oglądam na TV z androidem? Bo
@Variv: android here. Miałem kiedyś służbowego iPhona. Tragedia, przez półtorej roku użytkowania odkrywałem tylko coraz więcej niedociągnięć i braków. Teraz dziewczyna ma tego iPhona SE nowego i ona jest zadowolona, ale ja widzę cały czas braki. Chociażby głupi przycisk nagrywania rozmowy podczas jak dzwonisz. Albo kropka czy przecinek, w iPhone żeby je wpisać musisz najpierw nacisnąc "shift". Plus ich działania są bardzo mocno, nazwijmy to, lojalnościowe. Tzn będziesz musiał pozakladac jakieś
@paragony Jakieś rodo czy inne bzdury. Od jakieś wersję na androidzie też są problemy z nagrywaniem. Kiedyś apka ACR nagrywała super, wyświetlają nazwy kontaktów itp. A teraz bieda niby nagrywa dalej ale nie bezpośredniość podczas rozmowy a bardziej na zasadzie mikrofonu nagrywającego tło itp dużo to jest gorsze. I nie pokazuje nazw kontaktów tylko numery.
@Variv: Ja od tygodnia jestem na ip13 pro po przesiadce z s8 i ogólnie jestem zadowolony, po pierwsze wszystko w nim chodzi bardzo płynnie i nic się nie zacina, aplikacje nie wykrzaczają się, urządzenia które używałem z s8 mam wrażenie że też lepiej się łącza. Na razie nie zauważyłem aby czegoś mi brakowało z androida. Może poza jakimiś niszowymi aplikacjami. Przy czym używając adroida to nie bawiłem się ustawieniami, zmienianiem motywów
@Variv: tak, rok temu miałem podobny dylemat i kupiłem SE2020. Szału na początku nie było, wielu rzeczy nie dało się ustawić tak jak chciałem, bateria jest delikatnie mówiąc średnia, brak niektórych aplikacji, które lubiłem, a za inne trzeba było drugi raz zapłacić. Byłem lekko rozczarowany.
Wrażenia po roku są takie, że nie grzebię w telefonie tyle co kiedyś, mały ekran nie zachęca do dłuższego przeglądania sieci, zacząłem używać telefonu praktycznie wyłącznie