Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 67
80 101 + 37 = 80 138

Miałem dzisiaj nie mieć popołudnia wolnego, ale nie pojechałem na mecz i mimo niepełni sił urodził się pomysł szybkich kwadratów w lasach tuż za miastem - okupione brakiem obejrzenia Milano - Sanremo :(

Gdzieś tak 1/4 trasy to ujeb, taki 3/10 w skali ujebu, czyli dość solidny piach, gałązki i mech i ściółka i jeszcze podjazdy takie chodzone po 15%. Jak na chwilę wjeżdżałem na ciut lepszy teren, to od razu ulga, tym bardziej że był to mój pierwszy ujeb w SPD. Nie #!$%@?łem się, ale szybko zweryfikowałem swoje podejście do oceny ryzyka pt. "ciekawe czy przejadę bez wypięcia". Najbardziej bolało dwukrotnie przecięcie szutru, takiego idealnego do #!$%@?. No ale skoro kwadraty, to jestem niewolnikiem nawigacji, która nawigowała mnie tak bezmyślnie jak bezmyślnie jej kazałem. Trzeba było sprawdzić globalną heatmapę i zdobyć te kwadraty lepszymi szutrami, a nie pierwszymi-lepszymi-na-chybił-trafił.

Hajlajt dnia - szlaban na linii kolejowej w środku lasu, z jednej strony polna droga, z drugiej kawałek dalej już chyba singiel tylko. Pogadałem zdalnie z Panem Dróżnikiem - skoro szlaban na żądanie to kategorycznie zażądałem jego otwarcia słowami "proszę otworzyć", a Pan Dróżnik kategorycznie odmówił słowami "nie otworzę bo 2 pociongi bendom".

Wot technika!

----------------------------
#kwadraty

4-kwadratowa dziura, uwolniła nieco klajstra

Max square: 14x14 (-)
Max cluster: 448 (+22)
Total tiles: 1638 (+4)

Z innych osiągnięć, statshunters krzyczy mi 10 tys km zarejestrowanych na stravie (90% rower, 10% hajki), ale rower od 3 sezonów, a hajki logowałem dawniejsze - szkoda że potraciłem gpxy piesze sprzed 10-12 lat, bo miałbym z 2000km samego łażenia :(

#rowerowyrownik #ruszbydgoszcz #wykoptribanclub

Skrypt | Statystyki
cultofluna - 80 101 + 37 = 80 138

Miałem dzisiaj nie mieć popołudnia wolnego, ale ni...

źródło: comment_1647715354yq2gE4vsb1nkogOsGost87.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Alex_mski: @cult_of_luna: u mnie w okolicy też taka jest. Chodzi chyba o to, że droga mało uczęszczana i nie trzeba pamiętać zamykać jak pociąg jedzie. A jak już ktoś chce przejechać to dróżnik zerknie tylko czy zaraz pociagu nie będzie i otworzy.
  • Odpowiedz
@Alex_mski: takie coś stosuje się zazwyczaj kiedy ruch pociągów na linii kolejowej jest dość duży a na przejeździe bardzo mały. Są na to nawet jakieś przeliczniki.

W każdym razie tak jest po prostu bezpiecznej, nawet jak dróżnik się "zagapi" to w najgorszym wypadku po prostu dłużej postoisz.
  • Odpowiedz
To nie lepiej zamontować jakąś automatykę kolejową, która sama by zamykała/otwierała szlaban jak cioponk znajdzie się w jakiejś tam odległości od przejazdu?


@krabozwierz: często jest to gdzieś przy jakichś zakładach, gdzie jest duży ruch manewrowy. I po prostu jak coś chce przejechać drogą (a dzieje się to rzadko), to się wstrzymuje na chwilę ruch manewrowy, przepuszcza delikwenta i wraca do pracy
  • Odpowiedz
@cult_of_luna: Widać napracowanko, nawet linie pomocnicze widać, żeby pismo techniczne równo wyszło. :D Szkoda tylko, że z błędem napisane, bo poprawna forma to "otwarcia rogatki żądać (...)".
Na podobny przejazd trafiłem kiedyś w Twardej Górze, ale tam wystarczyło nacisnąć przycisk i dróżnik otwierał, nie trzeba było żądać słowami. ;) Ciekawe, ilu nieśmiałych zrezygnowało z przejazdu po przeczytaniu tej tabliczki...
  • Odpowiedz