Wpis z mikrobloga

Używam amatorsko Canona 50d z matrycą aps-c mimo swojego wieku jestem bardzo z niego zadowolony, od zawsze marzy mi się pełna klatka. Czy kupno używanego body d5 mark I lub mark II, dla większej matrycy to dobry pomysł? Czy na dzisiejsze standardy te aparaty to już przeżytek i lepiej pozostać przy apsc?

#fotografia #canon
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@piant: bezlusterkowce są spoko! Szczególnie przy fotografii portretowej docenia się wykrywanie twarzy/oka i ogólnie AF który jest bardzo celny. Adapter poza waga nie wpływa chyba na nic, obiektywy chodzą bez zarzutu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@piant: z adapterem nic nie tracisz, są zamienniki do Canona za około 50€, np Viltrox. Jak cię stać to wolałbym RP zamiast zabytków, głównie ze względu na AF, możliwości video, touch focus, śledzenie oka itd...

Jedyna wada to szybko wyczerpująca się bateria.
  • Odpowiedz
@piant: jest bardzo duży przeskok między 6d a RP. Również cenowy. Niestety miałem w ręce i 6d i 5d MK2 i RP i RP jest jak dla mnie za mały... Jak już to R ;) ale kwestia gustu.
  • Odpowiedz
@piant: jest bardzo duży przeskok między 6d a RP. Również cenowy. Niestety miałem w ręce i 6d i 5d MK2 i RP i RP jest jak dla mnie za mały... Jak już to R ;) ale kwestia gustu.
  • Odpowiedz