Wpis z mikrobloga

Smiejecie sie z Rosjan, że daja wiare tępej propagandzie o tym, że Rosja ratuje swiat przed nazizmem i upadkiem moralnosci poprzez obronę tradycyjnych wartości tak jakby ponad połowa wykopu tak samo nie nabierałą sie na podobne cyniczne gadki polskich populistów.
Czasem są różnice w niuansach z wzgledów historycznych i religijnych, ale ogłupianie mas ludzkich osigniete poprzez zastosowanie wielu analogicznych mechanizmów i narracji.

#rosja #ukraina #neuropa
  • 35
  • Odpowiedz
@Bonapartysta: Akurat nie to mialem na mysli tylko wewnetrzna polityke i sztuczne pdobijanie waznosci kwestii typu zgniły upadajacy zachód, my bronimy warotsci dlatego nas atakuja. Tu sa podobienstwa.
To, że u nas jest pewna propaganda wojenna to teraz już nieuniknione skoro druga storna zaczeła wojne - wiadomo, że na wykopie sie temu ulega, ale od poczatku o tym pisałem. Tyle, że to temat na inna dyskusje.
  • Odpowiedz
@ajuto00: Odczłowieczanie Rosjan, robienie z Ukraińców broniących się w miastach zamieszkanych przez cywili bohaterów, kłamstwa jak się okazało np. w sprawie Wyspy Węży, czy tej rakiety co walnęła w kijowski budynek mieszkalny itd.
A no i bym zapomniał: Wmawianie ludziom, że ta wojna jest nieunikniona i ludzie muszą ginąć bo to uratuje Europe.
  • Odpowiedz
@Bonapartysta: To jest typowy efekt mgły wojennej. Niektóre fakty się potwierdzają, inne nie. Po jednej i po drugiej stronie są podobne zagrania.

Natomiast nie zmienia to zupełnie obrazu tej agresji. Dokonywane są mordy na cywilach i odczłowieczanie kacapskich zbrodniarzy jest jak najbardziej zasadne. Ukraińcy heroicznie bronią swych ziem i należy im się za to szacunek. Takie są fakty

Tylko że my tu mówimy o propagandzie do narodu, o praniu mózgów, które
  • Odpowiedz
@Bonapartysta: widzę, że wykorzystujesz nawet posty krytykujące wewnętrzne problemy polski do siania antyzachodniej propagandy. Po twoich wpisach widać ciągoty pro rosyjskie. Jak dla mnie nic nie warte są te twoje wynurzenia.
  • Odpowiedz
@ajuto00: To samo co u nas. Nie piszę o odczłowieczaniu rosyjskich żołnierzy tylko wszystkich Rosjan. Ukraińcy, którzy robią sobie forty z miast nie są humanitarni, bo jedno bić się za jakąś władze polityczną i granice na mapie a drugie wciągać w to niewinnych i robić z ich mieszkań fortyfikacje a z ludzi tarczę.
  • Odpowiedz
@mblacks: Dla ludzi jestem nic nie wart i to wpływa na moją postawę. Ja piszę rzeczy propolskie, które czasami będą prorosyjskie a czasem proniemiecke a czasem proamerykańskie, gdyż nie są to zawsze zbiory wykluczające się.
  • Odpowiedz
@ajuto00: imo tego nie można równać. Rosyjska "mgła " i propagandą to po prostu ukrywanie napaści, agresji i mordu na ukraińskim narodzie. Ukraińska propaganda służy wsparciu swoich w obronie ich kraju i ich ludzi przed tą napaścią. Totalnie różne funkcje i tę ukraińską można jak najbardziej zrozumieć.
  • Odpowiedz
@naczarak: Prawda jest taka, że Słowianie po raz setny ruszyli na Słowian. Ale tego wszystkiego dało się uniknąć i jest to niepotrzebna wojna i nie ważne kto rządzi w Kijowie a na pewno nie na tyle ważne aby zabijali się ludzie.
  • Odpowiedz
Nie piszę o odczłowieczaniu rosyjskich żołnierzy tylko wszystkich Rosjan.


@Bonapartysta: Tylko my tu rozmawiamy o propagandzie na poziomie władzy, a nie że w sieci jacyś ludzie robią nagonki na Rosjan. Porównywanie tych dwóch różnych spraw jest totalnie niedorzeczne!

Cywile opuszczają strefę wojny, jeśli chcą, albo jeśli mogą, bo gdzieniegdzie okupanci na to nie zezwalają.
  • Odpowiedz
Prawda jest taka, że Słowianie po raz setny ruszyli na Słowian. Ale tego wszystkiego dało się uniknąć i jest to niepotrzebna wojna i nie ważne kto rządzi w Kijowie a na pewno nie na tyle ważne aby zabijali się ludzie.


@Bonapartysta: Bo ważne jest kto rządzi na Kremlu i to jest jedyna osoba odpowiedzialna za tą masakrę i mam nadzieję, że odpowie za te zbrodnie, do jakich doprowadził.

Dało się uniknąć,
  • Odpowiedz
@ajuto00: Cywile nie będą opuszczali swoich majętności na jakieś wojenne zawołanie bo ktoś sobie wojnę wymyślił. Straty cywilne potwierdzają moje słowa.

Odpowiedzialny jest też za to Zełeński. Dobry władca to taki co wie, że uległość jest często sto razy lepszym wyborem. Ważne aby wiedzieć w życiu kiedy się zatrzymać. Że słaby kraj może zwyciężyć silny uległością(parafraza Laozi) . To nie jest dobry władca, nie dla "swoich ludzi".
  • Odpowiedz
@ajuto00: W następstwie tego co napisałem, może i walczą ale tego kraju już nie ma. Tysiące ludzi poumierało a kraj jest zniszczony. Wbrew temu co mówią w telewizji tego kraju już nie ma, są tylko gruzy.
  • Odpowiedz
W następstwie tego co napisałem, może i walczą ale tego kraju już nie ma. Tysiące ludzi poumierało a kraj jest zniszczony. Wbrew temu co mówią w telewizji tego kraju już nie ma, są tylko gruzy.


@Bonapartysta:
Polska też już umierała kilka razy, ale zawsze powstawała z martwych. Ukraina pokazała heroizm i nie mam wątpliwości, że nie da się zniszczyć do końca. Zachód pomoże w odbudowie, a miejsce Rosji za to co
  • Odpowiedz
@ajuto00: Powstania Listopadowe, Styczniowa oraz Warszawskie nie miały sensu. Tak samo Powstanie na Ukrainie go nie ma. Tyle w temacie.
Jestem lojalistą czyli nie myślę jak wszyscy. Jeśli ktoś nie myśli jak wszyscy to jest onucą bo tak jak w Rosji nie ma miejsca dla tych co nie popierają "Z" tak i u nas nie ma miejsca dla tych co nie popierają "Upadliny".
  • Odpowiedz