Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
chcę pobudować z synem trochę różnych mechanizmów z #lego (od jakiś prostych jak przeniesienie napędu, wpływ przełożenia na moment, czy skrętne koła, po bardziej skomplikowane) i szukam kilkudziesięciu kół zębatych. Nie mam jakiejś sztywnej wishlisty ale fajnie jakby było po kilka (a najlepiej kilkanaście) w różnych średnicach. Polecielibyście jakieś budżetowe zestawy z dużą ilością kół zębatych/elementów z których można by było coś takiego pobudować?
Mam rozkminę czy wrzucić do koszyka 'wszystko co najtańsze' z kategorii Gear na bricklinku (i pomnożyć x10) czy nie lepiej kupić jakiś set na części. Albo też mix na Allegro/olx technicsa.

Z drugiej strony budżet szacuję na ok 200pln (wiem, że mało jak na #legotechnic ale to dlatego, że to ma być głównie dawca części), a jak wydam więcej to pewnie szkoda mi będzie go poświęcić dla większego dobra (mam trochę zestawów XL typu koparka górnicza, która mogłaby być dobrym dawcą, ale zwyczajnie mi jej szkoda:p)

Koła zębate/części do mechanizmów

  • Bricklink na części 31.3% (5)
  • Olx/Alledrogo technics na kg 25.0% (4)
  • Jakiś set 43.8% (7)

Oddanych głosów: 16

  • 3
Nowy zestaw https://promoklocki.pl/lego-technic-42139-pojazd-terenowy-p21725 ma dużo ciekawych części - zębatki, skrzynie biegów, dyferencjały, itd.. Można poczekać na jakąś promocję, jest szansa że zejdzie do ok. 200zł. Z mniejszych https://promoklocki.pl/lego-technic-42102-mini-claas-xerion-p18556 miał bardzo dobry stosunek cena/liczba zębatek, chociaż ostatnio coś mocno podrożał, więc może lepiej kupić używany z OLXa.
@glowa-na-tranzystorach: Dzięki za rzeczową odpowiedź, patrząc po ankiecie to zdania ekspertów są podzielone :D faktycznie ten 42102 byłby w najniższej cenie katalogowej niezłym dawcą 19 pln za 10 zębatek + całkiem sporo klocków to byłby niezły deal :) Dodałem do śledzonych produktów zarówno jego jak ten pojazd terenowy 42139 (też jest całkiem niezły:)).
@UrimTumim: 42139 jest o tyle fajny, że sam zawiera dużo ciekawych mechanizmów, gotowych do pokazania. Jeżeli chodzi o kupowanie pojedynczych klocków na Allegro/Bricklink to zawsze są one droższe niż gdyby kupować je w zestawie (być może z wyjątkiem kupowania klocków na wagę), natomiast w zestawie oczywiście może być wiele klocków nietrafiających w konkretne zapotrzebowanie na własny model, więc zawsze jest pytanie czy kupić selektywnie a drogo, czy odwrotnie. Obawiam się że