Wpis z mikrobloga

@sorek: zależy od kart i taryfy

Na nowych 3xxx da się pokopać, ale choćby stare 1080Ti/Titan XP wychodzą u mnie na minusie. Przy tak znacznych podwyżkach opłacalność okropnie spada

Jak ktoś jest na fixie, albo ma @Sonia_Zwierzynska: fotowoltanikę to jeszcze coś się da ugrać

1080Ti to minus 0.39 funta dziennie (przy obecnej cenie ETH)
1070 to minus 0.06£
1660 Super to plus 0.46£
2060 to plus 0.36£
2080Ti to plus
czekaj czekaj 1660super lepiej kopie od 2080ti?


@Panczenisci: kopie mniej, ale bardziej opłacalnie tj. zużywając mniej prądu na 1MH/s. Tu się liczy jedynie wydobycie/pobór prądu

2080Ti nakopiesz więcej (prawie 2x), ale przy większym zużyciu prądu i przy obecnych cenach krypto tak to wygląda. Mając tani (tj. za pół darmo) prąd, albo gdyby krypto znowu poszybowało w górę to Ti może się bardziej opłacać
@Shashek: podpinają się do skrzynki z bezpiecznikami, przed licznikiem.
Jak poczytasz o hodowlach marichaunen w UK to wpadają właśnie przez to. Potrzebują dużo światła, chytrus gangus podpina instalacje przed licznik i żeruje na prądzie. Elektrownie szukają gdzie im pobór prądu nie zgadza się z licznikami i zaczynają szukać z policją.
Koparki mniej prądożerne niż lampy, więc dużo mniejsze ryzyko że ktoś Ci wpadnie na chatę z pytaniem czy czasami prądu nie
@sorek w Polsce, mam fotowoltanike po starej ofercie bo niedługo wchodzi prawo (za miesiąc) że mając fotowoltanike będziesz oprócz oddawania 30% energii nie produkował jej dla siebie tylko sprzedawał elektrowni za np 40gr a kupował od nich za 70gr ich energię. Ci co założyli po staremu mają po staremu.
@asdasdce2w jeśli do końca kwietnia nie podpiszesz umowy tak to wygląda.

Produkujesz prąd, 30% oddajesz państwu wyprodukowanego prądu.
No i ja się zalapalem na stary rzut prawa jeszcze i po prostu tyle.

Ci co po kwietniu podpiszą umowy nie będą korzystać ze swojego prądu typu "wyprodukowałeś X pradu to masz X do wykorzystania"

Tylko będą ten prąd odsprzedawać po cenie X-ileśtamgroszy (zależy od taryfy) a następnie skupywać od elektrowni za Cenę wyższa