Wpis z mikrobloga

Cześć. Dzisiaj odbierałem swoje pierwsze okulary do kąkutera. Jako że jestem programistą i mam non stop suche oczy, męty i pękają mi naczynka na potęgę to pomimo małej wady zdecydowalem się zaufać okuliście i kupiłem okulary. Wada +0.25 na jedno oko, +0.5 na drugie. Jakie było moje zdziwienie gdy założyłem nowe okulary to tylko najstarsi indianie wiedzą. Na odległość > 3m obraz mam na jednym oku gorszy niż bez nich! Na drugim oku nie dostrzegam zmian. Z bliska super bo lepiej widzę. Czy to normalne przy pierwszych okularach czy okulista pokpił sprawę i niepoprawnie dobrał mi szkła? #optyka #okulary #soczewki #okulista
  • 25
@ludlum: moc korekcji dobierana jest do konkretnej odległości, o czym powinien porozmawiać z Tobą specjalista dobierający moce. Twoje zostały najprawdopodobniej dobrane do bliży, więc widzisz w nich lepiej obiekty znajdujące się w bliży a gorzej te znajdujące się w dali.
via Android
  • 0
@GloomySunday Nie porozmawiał. Rozumiem że te okulary w takim razie nadadzą się tylko do komputera a na codzien ich po prostu nie używać? Przyznam że nie idzie w nich prowadzić auta. Czy może oko się po prostu przyzwyczai ?
@ludlum: kto normalny dobiera moce do bliży osobie w wieku 28 lat ...

Nawet jeśli dodana była by jakaś mała addycja na poziomie +0,75 to by oznaczało że z podstawy jesteś krótkowzroczny ale w tym wypadku lepiej byś widział w minusach nawet w bliży.

Widzisz w tych dobranych mocach źle z daleka wiec jednoznacznie stwierdzam że to jest źle zrobione.
@ludlum: mamy pat. Generalnie powiem Ci tak.W wieku 28 lat nie polecam używać okularów do bliży bo przyzwyczaisz się i później bez nich bedzie Ci źle. Zwłaszcza że skierowałeś się do okulisty z problemami tj:

Suchość oka
Cyfrowe zmęczenie oczu
Męty

Żadnych z tych dolegliwości nie eliminują okulary stricte do bliży. Każdy jak weźmie lupę i umieści ją w odpowiedniej odległości od oka bedzie widział lepiej. Ale stosowanie takich pomocy na
@AK-Optyk-Warszawa: No to widzę, kolega optometrysta lub optyk? nie wprowadzaj kolegi @ludlum w blad, ze pozniej bedzie mu zle i ze kto normalny dobiera osobie 28 letniej okulary do blizy?!!! Serio? A zaburzenia akomodacji a problemy z widzeniem obuocznym? Watpie, ze okulista akurat to badał, ale nie mozesz pisac, ze takich rzeczy w tym wieku sie nie przepisuje, zwlaszcza ze nie badales pacjenta.
@phoropter: zwróć uwagę jakie problemy zgłosił Pacjent przed badaniem. Okulista dobrał moce i człowiek nie wie jak ma używać tych okularów, to jest dobrze wykonane badanie ? Koleś ma zaburzenia akomodacji, dostaje małe plusy na poziomie +0.5 czyli z podstawy ma krótkowzrocznoś. Gdzie zalecenia okularów do prowadzenia auta ? Nic tu nie jest dobrze.
@fotograf_warszawiak: niestety badał go okulista zewnętrzny.

Podszedłem do tej sprawy honorowo i wczoraj wieczorem kontaktowałem się z Mirkiem w tej sprawie bo mi się zrobiło szkoda tej sprawy.

Zaproponowałem wizytę u mnie i wymianę jego szkieł po cenie zakupu - mój ogromny rabat + vat.Op bedzie u mnie w kwietniu zbadam go i wstawie mu dobre soczewki full wypas za cenę flaszki.Ja nic nie tracę on minimalnie dokłada do inwestycji w
@ludlum: @GloomySunday: @phoropter: @AK-Optyk-Warszawa:
To jest trochę szerszy temat do dyskusji. Problemem jest to, że ludzie wychodzą z wizyty z receptą i nawet nie wiedzą, że mają np. przepisane osobne korekcje do dali i bliży. Albo nie wiedzą, że mają astygmatyzm. Albo nie wiedzą czy okularów mają używać tylko do czytania czy również do chodzenia. Jeśli badacie to starajcie się pacjentowi wyjaśnić o co chodzi, bo on potem