Wpis z mikrobloga

Cześć. Dzisiaj odbierałem swoje pierwsze okulary do kąkutera. Jako że jestem programistą i mam non stop suche oczy, męty i pękają mi naczynka na potęgę to pomimo małej wady zdecydowalem się zaufać okuliście i kupiłem okulary. Wada +0.25 na jedno oko, +0.5 na drugie. Jakie było moje zdziwienie gdy założyłem nowe okulary to tylko najstarsi indianie wiedzą. Na odległość > 3m obraz mam na jednym oku gorszy niż bez nich! Na drugim oku nie dostrzegam zmian. Z bliska super bo lepiej widzę. Czy to normalne przy pierwszych okularach czy okulista pokpił sprawę i niepoprawnie dobrał mi szkła? #optyka #okulary #soczewki #okulista
  • 25
@phoropter: W przeciwieństwie do Ciebie nie obrażam tutaj nikogo to raz. Dwa kończysz dyskusje w klasyczny sposób dla ludzi którzy nie mają argumentów.

Powiem Ci jednak co myślę o soczewkach relaksacyjnych.

Soczewka relaksacyjna to nic innego jak soczewka progresywna robiona w technologii true form.Nie ma możliwości do takich soczewki ustalenia indywidualnego insetu. Powiem inaczej jest to nic innego jak soczewka progresywna generacji starej jak świat. To działa jak soczewka dwuogniskowa bez