Wpis z mikrobloga

@Reloaad: Kup sobie 3 przetwornice step-down na 12v. Wymieniasz wentylator 80mm zasilacza, płyty i 40mm nawiew na hotend (ta turbina na wydruk zostaje) i słyszysz tylko tą turbinę. Wtedy jest już całkiem cicho. Szczególnie drukując z petg który nie wymaga nawiewu. A co do wentylatorów to uzyłem tanich silentiumPC i obudowy sobie wydrukowałem.
@hrumque: "Ale mi działa". Prawdę pisząc nie zauważyłem jakiś znaczących zmian choć możesz mieć rację. Ja i tak głównie z pla drukuję. Akurat wkładałem silentiumPC. Łopatki wyglądają podobnie tylko łożyska się różnią. Te oryginalne z endera padły mi po 2 tygodniach i przy każdym uruchomieniu wyły aż się rozgrzały( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hrumque: no tak, teraz czytam, że ender oryginalnie ma wentylator 7.8 CFM, więc mniej więcej taki trzeba dobrać, najczęściej polecana Noctua ma 5.5 CFM, więc ekhm. Na pewo będzie ciszej (ʘʘ)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Uaephean: @sirgorn: zależy też czy oryginalny blaszany kwadrat (wycięcie w nim kratki przed wentylatorem - poprawia przepływ i wycisza znacznie, dodatkowo uszczelnienie dołu poprawia przepływ - by powietrze szło przez radiator a nie uciekało na dół na blok grzejny) , czy inny nadmuch na radiator ( i czy nie ma jakiegoś bezsensownego dekla ozdobnego przed wentylatorem). Noctua ma 5.5cfm ale luzem, nie zatkana siatką na wejściu i radiatorem na wyjściu.
@StanislawAniol: dokładnie to samo co pisze @7uras . Zacznij od nauki drukowania. Po kilka godzin dziennie drukuj sobie jakieś małe obiekty bo łatwo sobie spieprzyć wielogodzinny druk źle ustawiając parametry. Co do wyciszania - ja wyciszałem bo na korytarzu było słychać tą drukarkę. Niemniej jednak 80mm wiatraki na mobo i zasilacz już o połowę ją wyciszą (trzeba jednak wydrukować obudowy i trochę lutowania z przetwornicami).
@tomszczyk: jeśli chcesz kupić ciche wentylatory na 24v to nie ma sensu żadnej przetwornicy. Raczej liczę na to, że ludzie kupują wentylatory do pc na 12v. Wtedy już trzeba przetwornicę.