Wpis z mikrobloga

@obserwator_swiata rząd #!$%@? zrobił tylko spija śmietankę, na jaką zapracowały samorządy i zwykli ludzie. Czyli ci, którym dowalali, odbierając pieniądze miastom, jeśli nie wybrano na prezydenta kandydata z PiSu i tym, którzy stracili na polskim bałaganie
A poza tym nie życzę ci, żebyś musiał uciekać do obcego państwa, bez znajomości języka i pieniędzy i słuchać jak to darmowy bilet, by przemieścić się do osoby oferującej pomoc jest przesadą i wchodzeniem w tyłek
@Tumurochir: Obrzydliwe, ale imho żerowanie na niechęci do Ukraińców będzie dla k0nfy politycznym złotem i czynnikiem, który pozwoli im utrzymać się na powierzchni - tak jak wcześniej miało to miejsce z antyszczepami. Już teraz przebijają się do mainstreamu opinie nieprzychylne względem uchodźców. Wystarczy poczekać parę tygodni, gdy problemy zaczną narastać i skończy się festiwal dobroci.
@Tumurochir: Tutaj nawet nie chodzi o samą przyzwoitość, ale o kwestie praktyczne. Ludzie którzy na szybkości spakowali co mieli pod ręką i przyjechali do Polski, choćby chcieli zapłacić za te bilety, to nie mają takiej możliwości, bo nikt curva nie wymieni im hrywny na złotówki. Dwa, większość tych "przywilejów" jest tymczasowa.
@Angmac: No, ale ja dobrze wiem, ze gdyby nie ludzie dobrej woli, samorzady i organizacje charytatywne to ten rzad bylby w dupie. Ludzie dobrej woli pomagaja, a Maowiecki wypina piers do orderu i hatfu mu za to na klamilwy ryj. Oczwiste, ze trzeba im pomagac. I tego nie neguje. Mam tez gdzies czy ukraincy dostana darmowy bilet czy smartfon. Niech maja. Problem lezy gdzie indziej.
Obawiam sie, ze to dopiero poczatek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tumurochir: i tak to się skończy, że część Polaków będzie miało poczucie niesprawiedliwości i będą problem. A rząd ma to w #!$%@?, a to trzeba rozegrać propagandowo i pokazać, że tak nie jest. Ale niektóre działania samorządów temu przeczą
@Tumurochir: niesamowite jak oni celuja w jakas nisze "oswieconych" troglodytow. Mam tylko nadzieje ze to mimo wszystko jakas #!$%@? kalkulacja polityczna a nie faktyczne spojrzenie na swiat xD tak jak z szczepionkami - krecili gownoburze, a wiekszosc poszczepiona w partii
Nadgorliwość rządu i niektórych instytucji powoduje poczucie niesprawiedliwości. Nie tylko u Polaków, ale i Ukraińców którzy przybyli wcześniej


@Tumurochir Czyli, że do konfederacja zgłaszają się z żalami Ukraińcy którzy już wcześniej mieszkali w Polsce? Tylko, żeby nie było jak z jakimś protestem antycovidowym, gdzie szury chwaliły się, że do protestów dołączył sektor medyczny. Tylko ten "sektor medyczny", to był jakiś jeden chłop, który chyba był dentystą xD
paliwo covidowe się skończyło, to teraz trzeba wrócić do korzeni i zacząć szczuć na uchodźców, typowe dla fanatyków


@Normie_Lurker: A kto to paliwo tankował? xD
Blokada ludziom normalnego życia i zapaść gospodarcza, to robota Konfederacji czy PiS popartego przez PO-PSL i Lewicę? xDD

I temat covid się nie skończył zresztą.