Wpis z mikrobloga

  • 2
@kodecss bez wątpienia, na pewno gdyby już uchodźca z bliskiego wschodu chciał zostać w Polsce to raczej właśnie po to aby pracować bo socjalu u nas nie ma. Niemniej jednak oni jakoś niechętnie zatrzymują się na wschód od Odry. Tutaj wszystko rozbija się o te procenty - trafi się c-----y ukraiński uchodźca, podobnie jak trafi się pracowity uchodźca z bliskiego wschodu... Trafi się. :-)
  • Odpowiedz
  • 7
@kubelek_klasik to raczej kulturowe problemy. Mój partner pracował kiedyś dla niemieckiej firmy, gdzie kierował ich do pracy itd. Szukał firm dla nich. I oni potrafili napisać lub nie czasami, że nie idą do pracy, bo np. jest za zimno xd konkretny czas dla nich to też jest coś do luźnej interpretacji. Ramadan to było apogeum nie przychodzenia albo skarg od tych firm, bo to dosyć ciężki czas jak nie moga jeść
  • Odpowiedz
@oxymirek jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze - na zachodzie wciąż jest większa kasa do zarobienia, Polacy też z jakiegoś powodu nie emigrują na wschód a na zachód. Dodatkowo zachodnie społeczeństwa są dla nich bardziej tolerancyjne, więc tam czują się swobodniej.
  • Odpowiedz
  • 10
@angelika_tracz pisałem kilka komentarzy wcześniej, powołuje się tutaj na osobę z Niemiec z którą pracuje. Ogólnie jest ogromną fanką multi-kulti, ma męża z poza Niemiec i jest dumna z tego że Stuttgart jest bardzo kolorowy pod tym względem. Niemniej jednak ona sama twierdzi że asymilacja i aktywizacja zawodowa uchodźców którzy przybyli kilka lat temu szlakiem bałkańskim do dziś się nie udała a sami uchodźcy są do dziś ogromnym obciążeniem... Oczywiście nie
  • Odpowiedz
@oxymirek wiesz to że urkraincy uciekli do pierwszego bezpiecznego państwa nie jest jednoznaczna z tym że nie mają ochoty pojechać dalej. Tylko że dalej ich zwyczajnie nie chcą i mówią o tym otwarcie że ich nie chcą.
  • Odpowiedz
  • 1
@angelika_tracz Szwecja, Norwegia, Kanada i jeszcze kilka państw których nie pamiętam otwarcie ich zaprosili, nawet oferując darmowy transport. TAP Portugal wykonuje kilka darmowych przelotów dziennie dla nich również, więc nie sądzę że inne kraje się na nich wypięły i nie mają oni wyboru.
  • Odpowiedz
@oxymirek jednak te najbardziej atrakcyjne europejskie kraje mówią stop.
Może też Ukraińcy jeszcze się łudzą że wojna szybko się skończy więc nie chcą wyjeżdżać tak daleko...
  • Odpowiedz
@oxymirek nie wiem skąd ty masz te dane o Szwecji bo ja kojarzę tylko wypowiedź jakiejś szwedzkiej polityk która powiedziała że pomogą ale w okrojonym zakresie, bo teraz czas na inne państwa
  • Odpowiedz
@oxymirek: > to że pewnie tłumaczenie słowa "work" jest częściej rodzaju męskiego, a "i wish" rodzaju żeńskiego to już wina społeczeństwa;
To jest najlepszy komentarz od dawna xD
  • Odpowiedz
@angelika_tracz: @kubelek_klasik: piszecie o ludziach co przyjechali tu specjalnie za robotą i dostali normalne wizy to raz.
Dwa - francuzi czy niemcy w swoich raportach maja jasne info ze jest z tym problem, niechetni do roboty i nie asymiluja sie, wiec wasze dowody anegdotyczne mozecie sobie sami wiecie gdzie wsadzic.
  • Odpowiedz
@oxymirek: Typie Ekstrapolujesz swoje uprzedzenia i jako argumenty podajesz screen z facebooka i koleżankę z Niemiec. Tak naprawdę to g---o wiesz o życiu i po prostu cieszysz się, że Polska nie wpuściła kolorowych, teraz do tego dorabiasz argumenty. Troszkę się Tobą brzydzę. Sorry.
  • Odpowiedz
Ktoś pytał na nocnej czym się różni uchodźca z Ukrainy od uchodźcy z np. Bliskiego wschodu...


@oxymirek: źródło Instytu Danych z D--y, a nie przepraszam, wkleiłeś ogłoszenie Ukraińca więc automatycznie ludzie wszystkich innych nacji nie szukają pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@oxymirek no i jak mam się do tego odnieść w kontekście uchodźców z Ukrainy skoro oni w Polsce są dopiero od 3 tygodni? Rozmawiamy o uchodźcach, nie o imigrantach zarobkowych. Czas pokaże czy "nasi" uchodźcy będą tacy zaradni, życzyłabym sobie, żeby byli, bo nie uśmiecha mi się ich utrzymywać.
  • Odpowiedz
  • 3
@angelika_tracz owszem o uchodźcach, po angielsku refugee, są w Niemczech od nawet 8 lat na uchodźstwie i dalej 2/3 nie jest w stanie na siebie zapracować...w tak bogatym zachodnim kraju.
  • Odpowiedz