Wpis z mikrobloga

Spora część miotu grzbietorodów Pipa carvalhoi już po metamorfozie. Różnica w wielkości pomiędzy pierwszym przeobrażonym osobnikiem a ostatnimi jest ogromna! Na całe szczęście praktycznie obyło się bez strat, a same żaby po metamorfozie raz-dwa nabierają masy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#akwarystyka #zwierzyniecpapji #terrarystyka
Papja - Spora część miotu grzbietorodów Pipa carvalhoi już po metamorfozie. Różnica w...

źródło: comment_16474617689fq6fmOji6SpUngPHVEOk1.jpg

Pobierz
  • 13
@Papja: Super, myślałem ,że potrzebne sporo większe . Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie akwarium z jakimiś płazami, miały być Xenopus laevis, ale może pójdę w coś bardziej ambitnego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Papja mógłbyś napisać coś o chowie takiego potworka? Jakieś fotki jak je trzymasz? Czy ktoś kto nie ma dużego pojęcia w terrarystyce, powinien sobie odpuścić taką żabę?
@kartofel: hoduje się zupełnie tak jak karlika szponiastego czy żabę szponiastą, bezproblemowe żabsko. Jak ktoś miał akwarium z rybkami i utrzymał coś poza gupikami przy życiu to da sobie radę. Woda byle żeby była poniżej 8 pH, czyli kranówa w wiekszosci wypadków sie nada, temperatura 20-28 stopni, karmisz mrożonkami typu artemia, suchą karmą dla ryb mięsożernych dobrej jakości i dżdżownicami, można dawać też karaczany czy świerszcze na tafle wody.
@kartofel: nie ma co pokazywać, są praktycznie bez wystroju i musiałbym skrobać szybę z kamienia do zdjęcia- moje akwaria i terraria mają być użyteczne a nie dobrze wyglądać. Zresztą takie akwarium hodowlane można zobaczyć na filmie u mojego imiennika- jak widać tak długo jak parametry wody są dobre tak zbiornik może wyglądać obskurnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Papja - @kartofel: nie ma co pokazywać, są praktycznie bez wystroju i musiałbym skrob...