Wpis z mikrobloga

Poszukuję biurka do 300-400zł, aktualnie mam 120x40x75 a po ostatnich ekscesach i prawie zalaniu komputera postanowiłem że pora znaleźć coś większego.
Z początku myślałem biurko z allegro, z półką/komodą, dzięki czemu zyskałbym trochę powierzchni + miejsce na jakieś pierdoły. Problem jest taki że używam aktualnie uchwytu na monitor które jest mocowane do biurka, a większość tego typu biurek na samej górze ma ściankę więc musiałbym wrócić do starego uchwytu+mam także mikrofon mocowany na taki sam uchwyt.
Druga opcja blat z nogami(będzie się trzeba obejść bez szafek :/), chciałbym jednak uniknąć całego syfu z kablami pod biurkiem, pytanie brzmi czy jest jakaś opcja zamontować organizer na kable pod biurkiem w płytę 18mm?(większość blatów jakie znalazłem była takiej grubości) Zapewne jedyna opcja to podklejenie na taśmę dwustronną, chyba że da się wkręcić w tak cienką płytę. Wiem że są maskownice, ale chciałbym jednak zrobić estetycznie i poprowadzić kable pionowo z komputera do organizera, tym bardziej ze maskownicą nie zepnę wszystkiego jako że niektóre kable są krótsze i będą wisieć luźno pod biurkiem, a nie chciałbym żeby było widać cały syf z zewnątrz.
Może ktoś ma tego typu blaty z uporządkowanymi kablami i zechce pokazać efekt, bo niestety większość aukcji pokazuje tego typu biurka jako sposób pozbycie się kabli, chyba że same emanują energią i automatycznie przesyła się sygnał bez kabli to wtedy biorę bez zastanowienia.

Biurko ma pomieścić/unieść na razie tylko 1 monitor(w przyszłości dojdzie drugi) no i reszte mniej znaczących pierdół.
Wymiary:
Długość całkowita(jeśli by to była opcja narożna) min.140cm
Głębokość min. 50cm
Wysokość 70-75cm
Kolor biały/imitacja drewna.

#biurko
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sl_w_k_1: Problem tylko coś dopasować żeby nie odstawało wysokością za bardzo. Aktualne biurko ma blat/ścianki grubości 5cm(nie wiem z jakiej płyty). No i w jaki sposób je połączyć, kontownikiem? Szukałem samych komód/szafek żeby wstawić po prostu pod biurko ale także nie znalazłem nic ciekawego, większość to coś w postaci mniejszej komody.
Nie mam problem z półką niższą która jest "pod" biurkiem, ale jednak cały blat który nie będzie pasował średnio mi się widzi.

Dodam też przykładowe które miałem na oku:
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@deskowicz97:
Są hurtownie płyt meblowych które ci przytną na wymiar. I okleja.
Płyta 18 mm kosztuje ok 40 zlotych za m2 plus cięcie i odklejenie. 5zl/mb.
Ceny z 2020 roku więc pewnie poszło do góry.
Ewentualnie Castorama tylko mniejszy wybór.
Czyli wiesz gdzie kupić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sl_w_k_1: a teraz tak jak jest dobra hurtownia to mam cnc i wytnie ci dowolny kształt.

Ale to koszty.
Rozumiem że ze zwykłego biurka chcesz zrobić narożne.
Zamawiasz jeden blat o wielkości jaka ci pasuje tak żeby przykryć powiedzmy połowę biurka.
Czyli z jedej strony masz noge a z
  • Odpowiedz
Teraz przeszukałem jeszcze chwilę allegro i znalazłem blaty po 28 i 36mm, więc zapewne dokładając nogi miałbym coś wiele trwalszego niż to co wymieniłem wyżej.
Pytanie tylko w jaki sposób połączyć takie blaty w narożne biurko, bo zakładam że kupując nogi(wkręty do mocowania powinny byc w zestawie?) po prostu przykręcam do blatu, nie potrzebuje wcześniej nawierconych otworów ani dodatkowych elementów? I ewentualnie przy jakiej długości blatu dla zwykłego biurka trzeba dodatkowo zamontować
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@deskowicz97: miało być tanio i jako tako.
Jak chcesz żeby bylo przystepnie itd.
To ja kupiłbym blat kuchenny szerokości 90 cm długości jak trzeba.
Na katowniach co 60 cm przykręcić do sciany. I nogi na końcach biurka.
I do jednego z krotszych boków przykręcić uchwyt na monitor.
  • Odpowiedz