Wpis z mikrobloga

Cześć,
chciałem się zapytać, czy legion 5 pro z r5-5600H, 16GB RAM, 3050Ti, 512 GB dysk i Windowsem 11 za 5k to jest dobra cena? Czy może lepiej szukać taniej wersji z 3050 (bez Ti) w sytuacji kiedy i tak na grafice nie zależy mi aż tak bardzo (a wówczas kilka stówek w kieszeni zapewne).
A może po prostu wstrzymać się i czekać na lepszą okazję? Nie wiem jak cenowo wyglądają te laptopy i nie wiem jaka cena jest "normalna", a przy jakiej już warto byłoby myśleć o zakupie
#laptopy #szukamlaptopa #pustulkowelaptopy
  • 10
@waspnation: tzn tak, raczej wolałbym szukać z 3050 jeśli już (tylko oczywiście w innych pieniądzach). Sprzęt nie będzie służył do grania w najnowsze gry, stąd nie zależy mi na super grafice (a jednocześnie chciałbym mieć jakąś, tak na wszelki wypadek), więc wolałbym wydać przykładowo 4500 na wersję z 3050 niż 5300 za 3060, po prostu szkoda mi wydawać więcej pieniędzy (niż zakładałem) na coś co nie jest mi potrzebne.
@waspnation: No taki mam zamiar, tylko właśnie nie wiem czy cena 5k za taką konfigurację jest ceną dobrą, czy to żadna okazja i lepiej poczekać dłużej na lepszą okazję. Nie mam parcia, nie muszę kupować go na już (wiadomo, że nie planuję też wstrzymywać się np pół roku), więc w razie czego nie problem dla mnie poczekać jeszcze chwilę. I tak jeśli ta cena byłaby dobrą, to bym się zdecydował, a
@Gajwer2: Pytanie, czy warto dopłacać do legiona 5 Pro, czy legion 5 nie wystarczy. Z tego co słyszałem to Pro poza zdecydowanie lepszą matrycą (ale chyba podstawowa wersja też miała 100% sRGB) miał lepsze chłodzenie, lepiej wykonany, lepsza kultura pracy, nie pamiętam czy coś jeszcze.
Jak to jest w praktyce? Czy faktycznie legion 5 pro jest znacznie lepszy od zwykłej 5-tki? Z racji, że chciałem laptopa na lata, uznałem że lepsze
@trawel: Wydajność mają praktycznie to samo w wersji pro dopłacasz do wykonania oraz matryce "lepszy" tutaj to pojęcie względne. Choć klasyczny legion z 165hz posiada bardzo dobrą matrycę.