Wpis z mikrobloga

Kurde pomóżcie pierwszy raz będę robił zwrot paczkomatem inpost, kupiłem rzecz ale niestety już jej nie potrzebuje a ona już jedzie do paczkomatu, poprowadźcie mnie , mam zrobić zwrot na stronce allegro i tam podobno generuje się kod zwrotu i go normalnie mam napisać na paczce i ta wcześniejszą etykietę usunąć ? Jak to wygląda w praktyce z gory dzięki za pomoc mirasy.
#allegro #paczkomaty
  • 16
@Alex_mski: Nie musisz chyba nawet nic drukować. Zwrot przez Allegro i inpost działa magicznie bez etykiety (samo Allegro po dokonaniu zwrotu wyślę Ci instrukcje).
Tylko upewnij się, żeby zerwać starą etykietą, ewentualnie przepakuj towar do nowej paczki, żeby nie zmylić kuriera
@Hadrian-yt: Wpisuje się na klawiaturce paczkomatu.
@tegie: No tak, nikt nie pisał nic o drukowaniu. Kod może być zapisany nawet pisakiem. Z tego co pamiętam to w instrukcji jest o tym mowa, chyba że coś się pozmieniało. Jak mniemam służy to bardziej funkcji "zabezpieczenia" na wypadek jakiegoś bałaganu w paczce a nie jakimś celom logistycznym.
@Pangia: no z tym nieodebraniem to wolę jednak zwrot bo to szybciej podobno idzie a jak nie odbierzesz to sprzedający dłużej czeka bo to chyba jeszcze przez magazyny idzie czekając na potencjalny odbiór ale nie wiem mogę się mylić.
Nie panikuj, jeśli paczka już wysłana, to spokojnie poczekaj aż dojdzie (z inpostem to mgnienie oka). Potem zrób zwrot na Allegro lub w aplikacji. Tam dostaniesz pełne instrukcje. Kod jest ważny chyba 7 dni