Wpis z mikrobloga

Cześć! Za niedługo będę mieć montowany internet, w głównym salonie router (jakiś z lokalnej firmy internetowej) + do tego na piętrze wyżej kupuję Ubiquity ap 6 lite jako repeater, ten ap6 lite chciałbym zasilać jak PoE więc pytanko kto poleci jakiegoś switcha który
- zasili przez PoE ubiquity ap 6 lite
- zasili przez PoE raspberry pi 4
- poza tym jeszcze 4 kable ethernet
(czyli łącznie 6 wejść rj-45, ale w tym 2 jako PoE). Ktoś poleci jakiś switch do tego zestawu?
#unifi #ubiquiti #siecikomputerowe #router
  • 4
@RuXeR: Dla jednej sztuki nie warto bawić się w switche PoE, ale jak już musisz to polecam UBNT EDGE-10-XP, wszystko działa jak powinno - vlany, rstp, multicasty. Nowe unifi można zasilać przez 48V czyli PoE af/at lub przez pasywne PoE 24V. Nie żaden "repeater" tylko normalny AP. Jako router polecam mikrotiki, zrobisz tam wszystko co sobie wymyślisz, a sprzęt od ISP to najlepiej poprosić aby ustawili go w bridge i publiczny
@dktr: no w przypadku tego ubiquity ap 6 to w ścianie mam już idealnie pociągnięty kabel i nawet nie mam tam nigdzie zasilania dlatego raczej tylko wchodzi poe do gry. Co do routera to na razie zostawię ten od dostawcy, może będzie to jakoś działać, zawsze mogę sobie ręcznie zmienić ustawienia routera jako bridge i dokupić coś swojego jak nie będzie mi pasić. Dzięki!