Wpis z mikrobloga

  • 8
997 + 1 = 998

Tytuł: Bestia. Studium zła
Autor: Magda Omilianowicz
Gatunek: literatura faktu
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788365157775
Wydawnictwo: Od deski do deski
Liczba stron: 280
Leszek Pękalski, seryjny morderca z Bytowa, po odbyciu kary 25l więzienia został osadzony w ośrodku zamkniętym w Gostyninie w 2017r. Omilianowicz opisuje jego zbrodniczy trakt, a Czeczot (w audiobooku, fenomenalnym) swoim głosem wprowadza nas również w umysł mordercy, w fabularyzowanych fragmentach z jego perspektywy. Nieczęsto zdarza mi się przeczytać coś dotyczącego spraw kryminalnych, a podcastów kryminatorium i innych fanem nie jestem (ale kilka zdarzyło mi się kiedyś odsłuchać), ale ta książka chwyciła mnie za gardło i trzymała do samego końca. Trudno uwierzyć, że polska kryminalistyka była na tak żałosnym poziomie, że ktoś niepełnosprawny psychicznie, kto nie starał się nawet być precyzyjnym i ukrywać zbrodni i swoich obecności w ich miejscach, mógł zabić nawet kilkadziesiąt osób (kobiet, mężczyzn, dzieci, nawet policjanta!) i nie zostać złapanym przez tak długi czas. Sprawę „wampira z Bytowa” traktuje się tu dosyć ogólnikowo, skupiałem się na fabularyzowanych fragmentach. Opracowanie zachęca do głębszego zaznajomienia się z postacią zbrodniarza. Historia wyważona jest świetnie, ale myślę, że bez głosu Czeczota książka może stracić całkiem sporo na odbiorze. Jak czytać to tylko z nim !

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #reportaz #bookchallenge #literaturafaktubookmeter
FormalinK - 997 + 1 = 998

Tytuł: Bestia. Studium zła
Autor: Magda Omilianowicz
Gatun...

źródło: comment_1647353697ET0QqbChBJj7zkRQtehYsP.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz