Wpis z mikrobloga

@Variv: pod względem optycznym są podobne. 17-70 ma napęd SDM. Dużo cichszy, ale nie był dopracowany. Częstą przypadłością są jego awarie - wówczas w niektórych modelach (DA*16- 50, DA*50-135) można SDM zdeaktywować i przełączyć się na napęd "wiertarki". Ale są to dwa różne obiektywy, jeśli chodzi o długi koniec. Jaką ogniskową potrzebujesz, najczęściej używasz? Może jednak sigma 17-50 f/2.8? To lepszy wybór, jeśli ogniskowa się pokrywa z Twoimi potrzebami.
  • Odpowiedz
Jaką ogniskową potrzebujesz, najczęściej używasz? Może jednak sigma 17-50 f/2.8? To lepszy wybór, jeśli ogniskowa się pokrywa z Twoimi potrzebami.


@allthatshewants: Raczej potrzebuje krótkiego końca. Obecnie mam stałkę Pentax DA 50mm f/1.8 kupiony a 1 zł razem z body w "promocji". Do tego dokupiłem używkę z Japonii pentax 100-300mm. Brakuje mi niskiej ogniskowej. Z drugiej strony 17-70 wydaje się taka dobrą uniwersalną spacerówką.

Hmm sigma fajna, ale jak miałbym brać
  • Odpowiedz
tylko weź pod uwagę, że FA, o którym wspomniałeś to obiektyw pod tzw. pełną klatkę. Wówczas masz inny przelicznik ogniskowej i wychodzi Ci jej ekwiwalent na cropie (28-80 x 1,5).
krótki koniec? UWA? Sigma 10-20, nawet w starej wersji?
a jeśli chodzi o spacerówkę, szukaj DA 18-135 lub (droższy dużo) 16-85.Oba są dobrymi wyborami, tylko światło zmienne.
  • Odpowiedz
dokładnie. Pierwsza z podanych przez Ciebie jest nowsza, ma cichy napęd HSM i ma stałe światło. Ale ma chyba gorsze recenzje optyczne niż starsza wersja. Zresztą, skoro szukasz takiego UWA to pewnie i tak będziesz przymykać przysłonę. Stara EX DC (nie ma HSM) Ci wystarczy. Cena? pewnie da się wyrwać za 800 - 900 zł.
  • Odpowiedz