Wpis z mikrobloga

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć, czy mając antenę z cyfrowego polsatu i starszy dekoder z kartą jestem w stanie odbierać telewizję naziemną?
Takie anteny naziemne niestety nie zdają rezultatu, dużo zakłóceń. W mieszkaniu był cyfrowy polsat ale wynajmująca zabrała dekoder i teraz szukam czegoś, żeby na szybko ogarnąć telewizję.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
#dvbt #cyfrowypolsat #telewizja #telewizjanaziemna #dvbt2
  • 15
antenę z cyfrowego polsatu


@Baarteek: talerzem "satelitarnym" nie odbierzesz naziemnego sygnalu, to raz.

Dwa, musisz sprawdzic w specyfikacji dekodera (w co watpie) i telewizora czy maja tuner DVB-T. Jesli ktores z tych urzadzen go ma, to zostaje ci podpiac antene i odpowiednia ja ustawic.
Jesli to w miare nowe budownictwo, to mozesz miec antene zbiorcza i gdzies w domu gniazdko z sygnalem TV naziemnej.

EDIT: na stronie emitela znajdziesz namiary na
@PurpleHaze: No okej, rozumiem, że nie odbiorę naziemnego sygnału ale chodzi mi o to czy mogę odbierać ten cyfrowy mając dekoder i antenę? Zależy mi tylko na kanałach darmowych powszechnie dostępnych.
Niestety stare budownictwo.
@wtf2009: Tak, wiem, wziąłbym taki z dvbt2 pytanie tylko czy da radę to podłączyć. Bo tak jak pisałem były próby z kilkoma antenami naziemnymi i zawsze były spore zakłócenia. A z cyfrowym polsatem nie było najmniejszego problemu.
@Baarteek: to sa dwa rozne standardy, cyfrowy polsat odbiera sygnal nadawany z satelity, kanaly naziemne leca przez nadajniki naziemne.

Box od polsatu raczej nie bedzie mial wbudowanego dekodera. Wbudowany dekoder moze miec twoj telewizor, raczej wszystkie plaskie mialy juz w specyfikacji dekoder. Wrzuc nazwe/model TV w google i zobacz w specyfikacji czy ma taki modul.

Skoro piszesz ze byly proby z antenami naziemnymi, to pod co ty je podpinales?
@wtf2009: Tak, po prostu Pani, która wcześniej wynajmowała zabrała dekoder ze sobą, bo jeszcze za niego płaciła. I zastanawiam się czy istnieje możliwość kupienia jakiegoś starszego dekodera z kartą (bo domyślam, się, że ona jest potrzebna) i odbierania tylko podstawowych kanałów.
@PurpleHaze: Sony KDL52EX700 < według specyfikacji ma dvbt. Anteny naziemne zarówno zewnętrze jak i wewnętrzne odbierają ale bardzo słaby sygnał. Zacinają się bądź nie odbierają wcale przy większym wietrze albo deszczu.