Wpis z mikrobloga

@grzes1290: Z tego co się orientuje to przy placu grunwaldzkim jest sklep rowerowy. Na ku słońcu obok jeziorka słonecznego tez jest sklep rowerowy, mają przede wszystkim rowery giant i kands. W Go Sport maja romety, krossy. W kaskadzie jest intersport i tam tez znajdziesz gianty. W martes sport znajdziesz krossy, romety i ghosty. Kojarzę jeszcze ze witkiewicza jest sklep rowerowy, ale nie mam o tym sklepie zdania. Rok temu byłem w
@grzes1290: z budżetem <3k kupisz rower z wieloma kompromisami. Jeśli do tej listy kompromisów dodasz dodatkowe wyposażenie pod jazdę w górach, cała reszta roweru będzie o kilka kresek do tyłu. A na płaskim asfalcie góralskość się nie przyda.
Na twoim miejscu szukałbym coś bez amortyzacji, ew. bez hydraulicznych hamulców tarczowych (a jak nie planujesz jazdy w deszczu, to w ogóle hamulce obręczowe).
Jeśli planujesz bardziej wycieczki w spacerowym tempie, to najlepszy
@kaluka106 jaki jest must have jeśli chodzi o osprzęt? Na co warto zwrócić uwagę? Już wiem, żeby miał cienkie opony i możliwość blokady amortyzatora. Wiem też, żeby nie miał aluminiowego widelca jak pisze @damian_co_dalej. Polecacie hamulce tarczowe czy obręczowe?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzes1290: no ja to bym szukał z Shimano deore i chyba z tarczowymi jednak. Ja mam vbrake i trochę mnie irytują. A jeśli chodzi o widelec to jest to bardzo drogi element i z roweru za 3k wyjdzie 6k. Mimo wszystko poleciałbym podjechać do Decathlonu i sprawdzić czy podpasuje ci geometria ramy. w Decathlon jest moim zdaniem najlepszy stosunek cena /jakość. Nie polecam krossa. Polecam za to Merida, unibike.
@grzes1290: najlepsze jest pełne zawieszenie przód+tył, przełożenia 2x11, hamulce hydrauliczne tarczowe, rama z włókien węglowych, siodełko dopasowane przez bike-fittera, pedały zatrzaskowe + odpowiednie obuwie, strój do jazdy z okularami.
Wyjdzie cię drożej niż zestaw samochód+motocykl+wkład własny na nieduże mieszkanie.
Nie pytaj, co dobre, tylko co spełni twoje warunki minimum za 3k.