Wpis z mikrobloga

#theoriginals #seriale #thevampirediaries

Zacząłem oglądać the originals, jednak nie oglądałem nigdy pamiętników wampirów, przez 7 odcinków #!$%@?ą że nie da się zabić pierwotnego, Marcellus każe swojej młodej czarownicy znaleźć sposób na zabicie pierwotnego i teraz mam taki dialog:

{43142}{43224}Co jeśli uda jej się znaleźć |sposób, by go zabić?

{43267}{43329}Ty nie wiesz, prawda?

{43332}{43370}Nie możesz zabić Klausa,

{43373}{43428}nie umierając przy tym samemu.

{43430}{43456}Dowiedzieliśmy się tego, gdy zginęli

{43459}{43483}moi bracia, Kol i Finn.

Więc mam pytanie, czy siostra Klausa wie jak zginęli jej bracia, bo jednak da się zabić pierwotnego. Czy może Klaus nie jest podatny na tą broń bo jest Hybrydą, po co więc Elijah 5 razy na odcinek mówi "jestem pierwotnym mnie nie da się zabić".
  • 22
  • Odpowiedz
@Siwariusz: To jest w zasadzie wszystko tak pogmatwane, że nie da się ogarnąć. Jak ci odpowiem co działo się z TVD to będzie duży spoiler. Oglądam TVD i The orginal i ten drugi serial trzyma jak narazie dobry poziom oby tego nie spierdzielili.
  • Odpowiedz
@Siwariusz: Z tego co pamiętam to w pamiętnikach można było zabić pierwotnego kołkiem z białego dębu, ale chyba wszystkie zostały zniszczone , o tym wiedzą na pewno Klaus i Rebekah, Elijah raczej też.
  • Odpowiedz
@hqvkamil: Znalazłem w wiki " Jedyną skuteczną bronią przeciwko nim jest kołek z białego dębu, i sztylety połączone z popiołem z białego dębu, choć podatne są także na zwykłe drewno." Więc powiedz mi tylko jeśli wiesz, czy Elijah oraz laska wiedzą jak zginęło ich rodzeństwo i co może ich zabić? i czy ktoś próbował tego na Klausie?
  • Odpowiedz
@Blue_Monday: No właśnie to znalazłem ale chyba źle zinterpretowałem. Myślałem że idziesz do lasu znajdujesz biały dąb strugasz kołek i zabijasz pierwotnego. Ale z tego co piszesz to istniało tylko jedno takie drzewo w historii?
  • Odpowiedz
@PanKara: The Originals to spin-off TVD. Jak narazie Originals są nawet fajni, 7/10, TVD pierwsze 2, ewentualnie 3, sezony fajne a potem to równia pochyła w dół, czego dowodem jest teraźniejszy sezon.
  • Odpowiedz
@PanKara: Przed pojawieniem się pierwotnych w TVD już chciałem rzucać oglądanie, ale pojawili się, Klaus to klasa sama w sobie i oglądałem dalej. Teraz to już tylko z przyzwyczajenia, ale naprawdę aż mną telepie jak ciągle są te głupie problemy trójkątu miłosnego a najważniejszym punktem odcinka jest nowa fryzura Bonnie xD
  • Odpowiedz
@PanKara: The Originals? - myślę, że warto dać temu serialowi szansę, w porównaniu z TVD jest o wiele lepszy ;)

@Siwariusz: Klausa nikt nie próbował zabić, ponieważ wymarłaby wtedy cała linia wampirów, która została przez niego przemieniona - a to była większość bohaterów TVD, Rebekah i Elijah wiedzą co może ich zabić i dlaczego ich rodzeństwo nie żyje.
  • Odpowiedz