Wpis z mikrobloga

#apple #iphone #iphone12 vs #iphone11 czy jest jakikolwiek sens kupować 12 zamiast 11 dla przysłowiowego normalnego użytkownika - żonka (dzwonienie i media społecznościowe) Czy OLED, 5G i lepszy procek robią taką różnicę żeby płacić 800 stów więcej (w x-kom)
  • 11
@crixos: jak nigdy nie miała telefonu z OLED to spoko, inaczej będzie downgrade. 5G w Polsce na razie działa tylko w większych miastach i musisz mieć wykupiony specjalny abonament (nie widziałem jeszcze, żeby któraś sieć oferowała 5G w standardzie, zazwyczaj trzeba dopłacić). W prędkości działania 11 i 12 dużo się nie różnią, jak nie jest power userem to pewnie by nie zauważyła różnicy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@crixos: jak zobaczyłem ekran w chyba 11 właśnie (nie OLED) po dwóch latach używania Xiaomi mi8 to myślałem że ktoś kolegę w #!$%@? zrobił przy wymianie wyświetlacza. Tyle że to oryginał, bo jak się okazało wyświetlacza nie zmieniał. Co jest w sumie dziwne, bo rok starszy Xs Max miał OLED.

Wystarczy włączyć galerie przj słabym świetle, gdzie większość ekranu jest czarna i od razu zauważysz że czarny to tak naprawdę szary.
@crixos: ja mam xs z oled a żona 11 bez i różnicę widać, ale nie przeszkadza to jakoś specjalnie w użytkowaniu. Jeśli chodzi o szybkość działania to nie odczujesz żadnej różnicy pomiędzy tymi dwoma telefonami. Jedyna rzecz dla której bym się zastanowił czy dopłacić to apart, który w 12 będzie lepszy, szczególnie w nocy.
@crixos: po nowym update ios w końcu działa FaceID z maseczkami, ale tylko od iPhone 12 w górę :P
Z czysto użytkowych rzeczy to do 12 lepiej pasują szkła na ekran, bo nie ma zakrzywionych boków (żona ma 11 pro i kilka razy już zmieniała szkło, ja z 12 pro ani razu) - nieistotne jeśli nie korzystasz. 11 lepiej trzyma na baterii. 12 nagrywa wideo w HDR, co jest w sumie