Wpis z mikrobloga

Pytanie do ziomeczków spod #100dnibezkwarantanny

Za chwilę lecę do kraju Schengen na 2 dni. Oczywiscie po powrocie, nie mam zamiaru siedzieć w domu, ale zastanawiam się, jakie podejście jest najlepsze

- czy odmówić podania adresu na granicy; co mi mogą zrobić?
- czy normalnie wszystko podać, potem olać, a w razie czego wykłócać się w sądzie?
- czy drukować immuner.de? Ta opcja wydaje mi się aż podejrzanie wygodna

Skłaniam się ku tej drugiej opcji, ale nie mam doświadczenia, liczę na pomoc :)

#koronawirus #kwarantanna #prawo
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@BarkaMleczna: wszystkie odpowiedzi są prawidlowe ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

ja już kilka razy leciałam w różnych kierunkach na pdfie z immuner.de i kilku znajomym też pomogłam to ogarnąć i też na tym latali. Z tym że zawsze robiliśmy uczciwie domowy test. Bier ten immuner, 15 minut zrobienie testu, o ile będziesz robić,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@BarkaMleczna: @arsze_nick: tak, dokładnie tak, pokazujecie pdf i już. Miałam kilka razy sytuację z moim proszczepionkowym znajomym, że jego zatrzymali, bo się coś w certyfikacie szczepienia nie zgadzało, a ja przechodziłam w trzy sekundy z pdfem z immuner.de w jednej ręce i paszportem (w sensie dokumentem tożsamości) otwartym na stronie ze zdjęciem w drugiej. :D

Z tym że musicie wiedzieć, że tam drobnym drukiem jest napisane że trzeba mieć przy